"Gra o tron". Po ośmiu latach drastyczna zmiana - jest nowa czołówka

Za kilka tygodni poznamy finał walki o Żelazny tron. Twórcy serialu "Gra o tron" razem z emisją pierwszego odcinka ósmej serii postanowili uczcić to, że to już "początek końca" - pojawiła się nowa czołówka.

Chociaż twórcy odpowiedzialni za tło do napisów początkowych "Gry o tron" przez lata wprowadzali drobne poprawki związane z rozwojem akcji, tak drastycznej przemiany czołówka produkcji nie przeszła od początku, czyli 2011 roku. Na szczęście nadal słychać niesamowity motyw muzyczny, którego autorem jest Ramin Djawadi.

"Gra o tron". Jest nowa czołówka - zobacz

 

Do tej pory w czołówce można było zobaczyć mapę Siedmiu Królestw, w skład których wchodzą m.in. wyspy Tarth i Smocza Skała. Teraz twórcy skupili się tylko na części kontynentalnej i podążyli w jej głąb.

Już pierwsze sekundy nowej czołówki pokazują, jak duże zmiany zaszły. Mur, który bronił północnej granicy Siedmiu Królestw, został bardzo zniszczony przez Lodowego Smoka, służącego Nocnemu Królowi, w finale siódmej serii i widać to w nowym otwarciu produkcji. 

Później podróżujemy przez m.in. siedzibę Starków - Winterfell, do tej pory nie pokazywane na mapie Ostatnie Domostwo (ang. Last Hearth), siedzibę rodu Umber i zaglądamy do podziemi Królewskiej Przystani, by na końcu zobaczyć tytułowy tron. Żelazny tron, o który przez kilkadziesiąt odcinków walczyło wielu bohaterów, wielu straciło także w tej walce życie.

Wiadomo, że ósmy sezon "Gry o tron" to tylko sześć odcinków i wraz z emisją ostatniego wszystko będzie jasne. Przez te ostatnie tygodnie z serialem będzie można oglądać tę zupełnie nową czołówkę.

Kolejne odcinki premierowo będą dostępna w HBO i HBO GO w nocy z niedzieli na poniedziałki o godzinie 3:00, a później o 20:10 w poniedziałki.

Wszystko, co wiemy o ostatnim sezonie "Gry o Tron" - słuchaj nowego podcastu TOK FM. Dla prawdziwych fanów!

Więcej o: