"Gra o tron" z kolejnym rekordem oglądalności - pierwszy odcinek obejrzało 17,4 milionów widzów

"Gra o Tron". Finałowy sezon już pierwszym odcinkiem pobił swój dotychczasowy rekord oglądalności. Ostatni sezon serialu wyprodukowany przez HBO budzi ogromne zainteresowanie wśród widzów.

Z sezonu na sezon oglądalność "Gry o tron" rosła, dzięki czemu produkcja doczekała się aż ośmiu serii. Jak podaje portal variety.com pierwszy odcinek nowego sezonu oglądało aż 17,4 milionów widzów na całym świecie. Statystyka obliczona była na podstawie wejść użytkowników telewizji HBO i platform HBO GO oraz HBO Now. Większość widzów wybrała jednak transmisję telewizyjną: tę opcję wskazało aż 11, 8 milionów odbiorców.

Kolejny rekord "Gry o tron" - premierowy odcinek oglądało aż 17,4 milionów osób

Dla porównania dotychczasowy rekord padł podczas finału siódmej serii "Gry o tron" (16,9 milionów widzów). Z kolei premierowy odcinek poprzedniego sezonu obejrzało wtedy około 16,1 milionów widzów, z czego 10,1 milionów skorzystało z transmisji telewizyjnej, a reszta z platform streamingowych. Pierwszy odcinek ostatniego sezonu zaliczył więc wzrost o ponad milion nowych użytkowników w porównaniu do pierwszego odcinka serii siódmej.

Zanotowano również wzrost zainteresowania platformą HBO, która odnotowała 50 procentowy wzrost oglądalności za pośrednictwem HBO GO i HBO Now w porównaniu do ostatniego odcinka siódmej serii. 

"Gra o Tron". Średnia oglądalność:

  • Sezon 7: 32,8 milionów widzów
  • Sezon 6: 25,7 milionów widzów
  • Sezon 5: 20,2 milionów widzów
  • Sezon 4: 19,1 milionów widzów
  • Sezon 3: 14,4 milionów widzów
  • Sezon 2: 11,6 milionów widzów
  • Sezon 1: 9,3 milionów widzów

To nie jedyne sukcesy, jakimi może poszczycić się "Gra o tron". Początek ósmego sezonu był najczęściej wspominanym epizodem na Twitterze - użytkownicy poświęcili mu ponad 5 milionów tweetów więcej niż w porównaniu do poprzednich sezonów. Przez cały weekend o serialu napisano ponad 11 milionów wiadomości.

 
Więcej o: