"Gra o tron" - producenci udostępnili nagranie zdradzające kulisy produkcji serialu

"Gra o tron". Pierwszy odcinek już za nami, jednak producenci serialu nie przestają podgrzewać emocji widzów przed następnymi epizodami. HBO postanowiło udostępnić widzom pierwszy materiał zakulisowy.

Na oficjalnej stronie YouTube studia HBO udostępniony został materiał zakulisowy, z którego dowiadujemy się kilku ciekawych rzeczy na temat ostatniego sezonu serialu.

"Gra o tron". HBO udostępniło materiały zakulisowe pierwszego odcinka

Z opublikowanego filmu wynika, że pierwszy odcinek "Gry o tron" realizowany był na planie zdjęciowym przez aż osiem tygodni. Ponadto na nagraniu widać, że Davidowi Nutterowi w pracy reżysera postanowił przeszkodzić George Lucas, który na jeden dzień odwiedził plan tej produkcji.

 

Sami twórcy w wywiadach zaznaczyli, jak trudno było zrealizować pierwszy odcinek 8. sezonu "Gry o tron". Premierowy epizod musiał w głównej mierze skupić się na powrocie i ponownych spotkaniach bohaterów, którzy nie widzieli się od lat. Nie chciano jednak, by odcinek zdominowany był przez wzruszenie bohaterów. Fabuła stopniowo musiała się rozwinąć - twórcy mieli bowiem zaledwie sześć odcinków na zakończenie całego serialu.

Nagranie ukazuje także, jak wyglądało kręcenie ujęć plenerowych serialu. Na materiale widać także, jakie relacje łączą aktorów, którzy przez osiem sezonów wcielali się w bohaterów produkcji. Udostępnione przez HBO nagranie trwa prawie 18 minut. 

Więcej o: