17,4 mln osób obejrzało legalnie premierę serialu "Gra o tron". Dużo więcej zrobiło to dzięki nielegalnym źródłom

Ósmy sezon serialu "Gra o tron" miał premierę 15 kwietnia i pobił rekord - aż 17,4 mln osób obejrzało pierwszy odcinek w HBO, HBO GO lub HBO Now. Dużo więcej ściągnęło go jednak z nielegalnych źródeł.

Po raz kolejny okazuje się, że "Gra o tron" to najchętniej "piracony" serial w sieci. Pierwszy odcinek ósmej serii (funkcjonujący jako "Gra o tron" s08e01 lub pod tytułem "Winterfell") obejrzano dzięki nielegalnym źródłom aż 55 mln razy.

17,4 mln osób obejrzało legalnie premierę serialu "Gra o tron". Dużo więcej nielegalnie

Według raportu przygotowanego przez MUSO, 76,6 proc. z tych 55 mln obejrzało ten odcinek na różnych platformach streamingowych. 12,2 proc. ściągnęło go z sieci (np. z chmury), 10,8 proc. ściągnęło "Winterfell" z publicznych torrentów, a 0,5 proc. z prywatnych.

Te dane robią wrażenie, także w porównaniu z oficjalnymi statystykami. Transmisję telewizyjną wybrało bowiem 11,8 mln widzów, a w sumie na HBO, HBO GO lub HBO Now premierę ósmej serii widziało 17,6 mln osób. Zainteresowanie było tak duże, że padły serwery.

I był to rekord. Poprzedni padł podczas finału siódmej serii "Gry o tron" (16,9 milionów widzów).

"Gra o Tron" - sezon 8., odcinek 2. - kiedy emisja?

Kolejny odcinek "Gry o tron" będzie miał premierę jak zwykle w nocy z niedzieli na poniedziałek w HBO i w HBO GO. Wszystkie daty emisji s08e02 znane w tym momencie to:

21 kwietnia o godzinie 3:00 

22 kwietnia o godzinie 20:10

24 kwietnia o godzinie 22:40

28 kwietnia o godzinie 22:10

Ósmy sezon to sześć odcinków, jak zakończy się walka o Żelazny tron przekonamy się 19 maja. Wtedy zostanie wyemitowany finał serialu.

Wszystko, co wiemy o ostatnim sezonie "Gry o Tron" - słuchaj nowego podcastu TOK FM. Dla prawdziwych fanów!

Jedną z organizacji, która działa na rzecz zapobiegania plastikowej epidemii jest Greenpeace. Jeśli chcesz pomóc - wpłać datek >>

embed
Więcej o: