"Gra o tron" to hit. Ile za swoje role dostają gwiazdy serialu HBO?

Ósma seria to pożegnanie z serialem "Gra o tron". Już niedługo aktorów takich jak Emilia Clarke, Kit Harington, Sophie Turner i Maisie Williams będziemy pewnie oglądać w innych rolach, ale dopóki walka o Żelazny Tron trwa, przyglądamy się zarobkom członków obsady najpopularniejszej produkcji serialowej HBO.
Zobacz wideo

Pierwszoplanowi aktorzy "Gry o tron" to obecnie jedne z najlepiej zarabiających osób w telewizji.

"Gra o tron" to hit. Ile za swoje role dostają gwiazdy serialu HBO?

Kit Harington, zanim został Jonem Snowem, nie był szczególnie znany. Teraz zarabia 710 tysięcy dolarów za odcinek (dostał, podobnie jak reszta, sporą podwyżkę po sezonie szóstym).

Co warto podkreślić, tyle samo dostaje Emilia Clarke - serialowa Daenerys. Aktorka jest znana z tego, że głośno mówi o potrzebie egzekwowania równości płac kobiet i mężczyzn. Jak się okazuje, producenci "Gry o tron" biorą te postulaty pod uwagę. Clarke, która jest chyba najchętniej obsadzaną w innych produkcjach członkinią obsady "Gry o tron", jest podobno "warta" 13 mln dolarów.

Kto jeszcze może liczyć na tak wysoką pensję? Gwiazdy, które w kontraktach mają wpisane takie sumy, to Lena Headey (Cersei Lannister), Peter Dinklage (Tyrion Lannister) oraz Nikolaj Coster-Waldau (Jamie Lannister).

Dużo mniejsze pieniądze dostają dwie panny Stark - Maisie Williams i Sophie Turner, które zaczynały pracę na planie "Gry o tron" jako nastolatki, a dzisiaj są młodymi kobietami. Każda z nich zarabia 210 tysięcy dolarów za odcinek.

Ile są warte gwiazdy "Gry o tron"?

Wiadomo, że prace na planie "Gry o tron" to wielkie zobowiązanie na prawie dekadę. Teraz członkowie obsady mogą poważniej myśleć nad kolejnymi rolami. Niemniej jednak, także w czasie realizacji kolejnych sezonów produkcji HBO, nie próżnowali. Emilię Clarke można było zobaczyć m.in. w filmie "Gwiezdne wojny - historie: Han Solo" czy w "Terminator: Genisys". Sophie Turner znów wcieliła się w postać  mutantki - tytułowej bohaterki "X-Men: Mroczna Phoenix". W innej komiksowej serii można było oglądać Petera Dinklage - zagrał w "Avengers: Wojna bez granic"...

A ile są teraz warte majątki gwiazd "Gry o tron"? 

Nikolaj Coster-Waldau - 16 ml dolarów

Peter Dinklage – 15 mln dolarów

Emilia Clarke – 13 mln dolarów

Kit Harington – 12 mln dolarów

Lena Headey – 9 mln dolarów

Maisie Williams – 6 ml dolarów

Sophie Turner – 4 mln dolarów

Fani "Gry o tron" będą mogli obejrzeć jeszcze cztery premierowe odcinki serialu. Pierwszy z nich, na razie funkcjonujący pod tytułem s08e03, w którym bohaterów czeka wielka bitwa, będzie można zobaczyć w HBO oraz w HBO GO w nocy z niedzieli na poniedziałek o 3:00, a później w poniedziałek o 20:10 w HBO. 

Wszystko, co wiemy o ostatnim sezonie "Gry o Tron" - słuchaj nowego podcastu TOK FM. Dla prawdziwych fanów!

  

Więcej o: