Serial "Paragraf 22" ma nowy zwiastun. W obsadzie George Clooney i Hugh Laurie

"Paragraf 22" Josepha Hellera to jedna z najbardziej kultowych powieści ubiegłego wieku. Pełna absurdalnego humoru książka doczekała się w końcu serialowej adaptacji z iście gwiazdorską obsadą. Premiera produkcji w USA odbędzie się 17 maja, polscy widzowie będą mogli zobaczyć serial na HBO GO.
Zobacz wideo

George Clooney postanowił, że wróci na telewizyjne ekrany i wyprodukuje serial na podstawie doskonałej powieści "Paragraf 22" Josepha Hellera. Popularny aktor zagrał w nim, a także został reżyserem dwóch odcinków produkcji, do której zaangażował takich aktorów jak Hugh Laurie, Christopher Abbott czy Kyle Chandler.

George Clooney w serialu "Paragraf 22"

Premiera najnowszego serialu już w maju, a tymczasem możemy zobaczyć jego nowy zwiastun. Czujni obserwatorzy zauważą, że sam George Clooney pojawia się w nim często. Nie zabrakło także doskonałego brytyjskiego aktora Hugh Lauriego, znanego szerokiej publiczności z seriali "Doktor House" czy "Nocny recepcjonista". Mało kto jednak pamięta, że Laurie ma wybitne zdolności komiczne, które pysznie prezentował w starym serialu BBC "Czarna żmija" z Rowanem Atkinsononem (czyli słynnym Jasiem Fasolą) w roli głównej. Oto czego możemy się spodziewać po najnowszej produkcji z Brytyjczykiem w obsadzie:

 


Przypominamy, "Paragraf 22" opowiada o amerykańskim bombardierze Yossarianie, który w czasie II wojny światowej razem ze swoją jednostką stacjonuje we Włoszech. Yossarian panicznie boi się śmierci, więc próbuje dowieść swojej niepoczytalności, która miałaby oznaczać, że jest niezdolny do aktywnej służby wojskowej. By to zrobić, musi się powołać na słynny "Paragraf 22", który umożliwia zakończenie służby na własną prośbę z powodu rzeczonej choroby psychicznej. Sęk w tym, że jeśli delikwent sam się powoła na ten paragraf, oznacza to, że wcale nie jest chory psychicznie, bo jest świadomy swojego stanu, więc tak naprawdę - nie może być chory.

W opowieści Hellera u boku Yossariana pojawia się szereg fantastycznych i przekomicznych postaci. Wiemy, że rola główna przypadła Christopherowi Abbottowi. Pułkownika Cathcarta zagrał Kyle Chandler, Hugh Laurie został Majorem de Coverley, a właścicielem rzymskiego domu publicznego jest Giancarlo Giannini. George Clooney zarezerwował sobie z kolei rolę porucznika Scheisskopfa. My już sobie wiele obiecujemy po tym serialu, bo jesteśmy wielbicielami powieści. 

Książka "Paragraf 22" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: