Majówka 2019. Co obejrzeć w telewizji? TVP trzyma stałą ramówkę, TVN i Polsat rozrywkowo. Będzie nawet "Kevin sam w domu"

Majówka 2019 nie będzie dla wszystkich czasem odpoczynku na łonie natury. Niektórzy z nas zostaną w domu, a być może nawet przed telewizorem. TVP raczej nie ingeruje w tym czasie w stałą ramówkę, choć w końcu będziemy mogli znów zobaczyć "Znachora" i "Pana Wołodyjowskiego"! Polsat i TVN zainwestowały za to w inne sprawdzone hity.
Zobacz wideo

Majówka 2019 nie będzie nas rozpieszczać pogodą. Dlatego też warto sprawdzić, co takiego przygotowały największe stacje telewizyjne. Bo jeśli nie udało się komuś obejrzeć "Kevina samego w domu" w święta, teraz będzie miał szansę nadrobić - Polsat szykuje już 1 maja specjalny seans dla wszystkich fanów.

Co obejrzeć w telewizji na majówkę?

TVP 1 i TVP 2 w majówkę stawiają raczej na stałe programy i swoje standardowe ramówkowe hity - 1 maja zobaczymy zatem kolejne odcinki "Jaka to melodia" z Norbim jako prowadzącym, słynny program "Rolnik szuka żony", a także "Koronę królów" czy prowadzony przez Tadeusza Sznuka teleturniej "Jeden z dziesięciu". Na "Jedynce" największą atrakcją tego dnia będzie nowy odcinek serialu "Leśniczówka" o 20.25, a później mecz FC Barcelona kontra Liverpool o 20.55.

Jednakże poza tymi żelaznymi elementami repertuaru czekają nas także seanse filmów pełnometrażowych na TVP 2. I tak przykładowo o godzinie 12.05 zacznie się seans komedii "Penelopa" opowiadającej o perypetiach kobiety, która urodziła się ze świńskim ryjkiem zamiast nosa. Zobaczymy też tego dnia francuską komedię "Czym chata bogata". To dość specyficzna produkcja - bogaty pisarz o lewicowych poglądach deklaruje w trakcie telewizyjnego występu, że z chęcią przyjmie w swoim domu uchodźców. Z zaproszenia korzysta pewna romska rodzina, co jest źródłem licznych i dość komicznych wydarzeń.

Tymczasem Polsat 1 maja zaszalał i serwuje swoim najmłodszym widzom seans z kinem rozrywkowym prosto z Hollywood. Dzień zacznie się od "Stuarta Malutkiego" o 9.35, a dwie godziny później zacznie się "Niesamowity Spider-Man". Na tym pasmo produkcji fantastyczno-naukowych się nie kończy, o godzinie 14.20 nastąpi projekcja komedii "Faceci w czerni" z Willem Smithem w roli głównej. Kiedy już tajni agenci uratują ziemię przed atakiem kosmitów, zacznie się seans największego telewizyjnego przeboju sezonu świątecznego, czyli nieśmiertelny "Kevin sam w domu", którego emisja została zaplanowana na 16.30.

Kevin sam w domuKevin sam w domu mat. promocyjne

I jeśli ktoś myśli, że tego dnia nie da się już puścić żadnego innego hitu, to srogo się myli. Polsat na 20.35 przygotował dla nas drugą część kultowej komedii "Kogel Mogel" czyli "Galimatias, czyli kogel-mogel II".

Ale także TVN przygotował na 1 maja przebojowy repertuar o charakterze rozrywkowym. Dzień zacznie się od produkcji dedykowanym najmłodszym widzom - o 11.00 polecą swego czasu nominowane do Oscara "Pudłaki". Po "Pudłakach" całą rodziną będzie można śledzić przygody najsłynniejszego psiego detektywa, czyli "Scooby-Doo", który zacznie się o 12.55. Ale na tym rozrywka się nie kończy, albowiem o 14.40 zacznie się druga część kultowej animacji Dreamworksa, czyli "Kung Fu Panda II". Potem już coś dla trochę starszych widzów - o 16.30 zacznie się film przygodowy "Legenda Zorro" z Antonio Banderasem, Anthonym Hopkinsem i Cathrine Zeta-Jones w rolach głównych. Reszta dnia na TVN-ie upłynie na emisji teleturniejów, aż do "Miami Vice" o 22.35.

2 maja w żadnej z bezpłatnych stacji nie znajdziemy nic godnego uwagi - ramówka wygląda normalnie do bólu. No może poza widowiskiem z okazji 15-lecia Polski w Unii Europejskiej na TVP 1 o 16.05. Tego dnia "Jedynka" przygotowała poza tym tylko pokaz polskiej komedii romantycznej "Ja wam pokażę" na podstawie powieści Katarzyny Grocholii. Film z Grażyną Wolszczak i Pawłem Delągiem w rolach głównych - o 11.20. Na "Dwójce" z kolei czekają na nas "Goryle we mgle" - to film o Amerykance Dian Fossey, która w latach 60. ubiegłego wieku walczyła w Afryce z kłusownikami i handlarzami dzikimi zwierzętami.

Jeśli chcecie coś obejrzeć w telewizji 2 maja, włączcie sobie np. AXN. Tam o 16.00 słynny "Ścigany" z Tomym Lee Jonesem w roli głównej, a o 18.50 komedia romantyczna z Julią Roberts "Mój chłopak się żeni". Na Canal+ z kolei od 16.50 będziecie mieć okazję zobaczyć "Szklaną pułapkę 4.0", a o 19.10 drugą część jednego z najpopularniejszych musicali ostatnich lat, czyli "Mamma mia! Here We Go Again". Ta część filmu wyróżnia się rolą samej Cher, która zaśpiewa dla nas jeden czy dwa hity zespołu Abba. Jeśli ktoś ma ochotę na jeszcze inne klasyczne przeboje, powinien 2 maja włączyć kanał TNT - to tam po 16.00 zacznie się kultowa komedia "Cztery wesela i pogrzeb".

Program TV: 'Cztery wesela i pogrzeb'Program TV: 'Cztery wesela i pogrzeb' fot. mat. pras.

3 maja w TVP czeka na nas prawdziwa telewizyjna klasyka. TVP1 już od samego rana - o 6.45, a także o 8.10 - uraczy widzów seansem "Pana Wołodyjowskiego". Tego samego dnia na jedynce będziemy mogli zobaczyć także muzyczną produkcję z Maciejem Sthurem w roli głównej. "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" polecą o 21.35, a zaraz potem widzowie będą mogli do poduszki obejrzeć film "Bilet na Księżyc".

Pod względem klasycznego repertuaru nie zawodzi także "Dwójka". Brakowało nam w Wielkanoc "Znachora". I teraz ten niedosyt zostanie w końcu zaspokojony, ponieważ klasyczny dramat zostanie wyemitowany już o 11.40. Żeby zrobiło się trochę milej, o 16.20 zacznie się polska komedia "Wkręceni II". Reszta dnia w telewizji publicznej to teleturnieje i seriale.

Polsat 3 maja nie odpuszcza z telewizyjnymi hitami. Od rana zaczyna puszczać drugie części przebojów, które zaserwował pierwszego dnia majówki. O 9.35 "Stuart Malutki II", a zaraz potem "Niesamowity Spider-Man II", po którym będą "Faceci w czerni II". I nie zapominajmy o tym, że powstała także druga część "Kevina samego w domu". O 16.15 będziemy mogli w rodzinnym gronie cieszyć się seansem "Kevina samego w Nowym Jorku". To w tej komedii epizod zagrał sam prezydent USA, Donald Trump. Na wieczór przygotowano dla nas jeszcze jedną klasyczną i kultową polską komedię - od 22.05 będzie można oglądać "Jak rozpętałem II wojną światową". Tego nie można przegapić.

Program TV: 'Jak rozpętałem II wojnę światową'Program TV: 'Jak rozpętałem II wojnę światową' fot. mat. pras.

Podobną strategię co do ramówki przyjął TVN. Od rana ma propozycje dla najmłodszych widzów. O 11.00 rano na najmłodszych czekają "Samoloty II" prosto od Disneya. Zaraz po tej animacji młodzi widzowie będą mieli okazję zapoznać się z dalszym ciągiem przygód psiego detektywa, albowiem o 12.45 zacznie się film "Scooby-Doo II: Potwory na gigancie". Później polecą produkcje mniej popularne - 14.40 to pora emisji filmu fantastycznego "Atramentowe serce", po którym nastąpi emisja komedii "Sknerus". O 20.00 zrobi się bardziej przygodowo z filmem "Łowca czarownic".

Tego samego dnia na TVN 7 z kolei melomani będą mogli sobie też odświeżyć wyśmienitą komedię "Blues Brothers", która zacznie się o 15.30. Po niej zacznie się komedia "Lemur zwany Rollo". Wieczorem na tym samym kanale będziemy mogli obejrzeć "Wredne dziewczyny" (21.00) oraz "Szybkich i wściekłych VI". Jeśli mamy być szczerzy, to na innych kanałach trudno polecić coś innego niż to, co już można było zobaczyć w Wielkanoc. Najciekawszy wydaje się nam seans filmu "Marzyciel" o twórcy "Piotrusia Pana" z Johnnym Deppem i Kate Winslet w rolach głównych o godzinie 18.55 na kanale Kino TV. Resztę dnia sugerowalibyśmy raczej spędzić z książką albo rodziną. 

Więcej o: