"Opowieść podręcznej" wraca w trzecim sezonie. Jest nowy i mroczny zwiastun

"Opowieść podręcznej" to jedna z najgłośniejszych produkcji ostatnich lat. Serial trzyma w napięciu, często bywa nieprzewidywalny i kontrowersyjny. Już wiemy, że trzeci sezon będziemy mogli zobaczyć 6 czerwca. Twórcy kuszą nas nowym zwiastunem.
Zobacz wideo

Scenariusz do serialu "Opowieść podręcznej" powstał na podstawie wydanej w 1985 roku powieści Margaret Atwood. Do tej pory został nagrodzony dwoma Złotymi Globami oraz ośmioma statuetkami Emmy. W Polsce można było go zobaczyć od 2017 roku, najpierw za pośrednictwem niedziałającej już u nas w kraju platformy Showmax, teraz w HBO Go. Najnowszy sezon trafi do obszernej biblioteki medialnego giganta dzień po światowej premierze.

"Opowieść podręcznej". Nowy zwiastun trzeciego sezonu

Trzeci sezon "Opowieści podręcznej" będzie się składał z 13 odcinków i skupi się na postaci June, którą doskonale odgrywa Elizabeth Moss. W serialu obok niej występują m.in. Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski i Alexis Bledel. Główna bohaterka buntuje się w końcu przeciwko otaczającej jej rzeczywistości.

 

Akcja "Opowieści" bowiem osadzona jest w dystopijnej Republice Gilead. To totalitarne państwo, które powstało na terenie byłego USA. W tym świecie wiele kobiet ma problem z płodnością, więc te nieliczne, które mogą zajść w ciążę, zostają sprowadzone do roli podręcznych, czyli tak naprawdę żywych inkubatorów. Takie kobiety są przydzielane poszczególnym rodzinom ważnych państwowych notabli i mają za zadanie rodzić im dzieci. Z domu mogą wychodzić tylko raz dziennie, nie wolno im także czytać książek - wszystkie napisy zastąpiły obrazki.

Pamiętamy, że pod koniec drugiego sezonu nasza główna bohaterka miała okazję uciec z Republiki Gilead do Kanady, jednak w ostatniej chwili rezygnuje i zostaje na miejscu, żeby ratować swoje dziecko. Chce też pomóc innym zniewolonym kobietom, które dzielą los podobny do niej.

June będzie musiała teraz stawić czoła reżimowi. Ją i jej sprzymierzeńców czekają zaskakujące spotkania, zdrady i podróż do przerażającego serca Gileadu. To wszystko zmusi bohaterów do zdecydowanego działania. Na ustach mają oni tylko jedną prowokacyjną modlitwę: "Błogosławiona walka".

Pierwszy sezon "Opowieści podręcznej" jest już dostępny w HBO GO od dłuższego czasu, zaś drugi można oglądać od soboty 13 kwietnia.

Więcej o:
Komentarze (4)
"Opowieść podręcznej" wraca w trzecim sezonie. Jest nowy i mroczny zwiastun
Zaloguj się
 • daretz

  Oceniono 10 razy 10

  Tak mnw. wyglądałoby państwo PiS tylko jeszcze bardziej nieudolnie :D

 • 0roman0

  Oceniono 6 razy 4

  Długo wzbraniałem się przed tym serialem. Opinie jak dla mnie były zbyt feministyczne co ja męska szowinistyczna świnia uważałem za wystarczający powód aby nie oglądać filmu. Ale miesiąc temu obejrzałem pierwszy odcinek i ... nie żałuję. Całkiem przyzwoity film, Strahovsky jak zawsze fascynująca, dobra akcja i muzyka. Lubię filmy dziejące się w antyutopii.
  Teraz czekam na kontynuację "Człowiek z Wysokiego Zamku".

 • lilek6

  Oceniono 4 razy 2

  Jestem po drugim sezonie i myślę że każda kobieta musi ten serial oglądnąć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX