"Opowieść podręcznej" wraca w trzecim sezonie. Jest nowy i mroczny zwiastun

"Opowieść podręcznej" to jedna z najgłośniejszych produkcji ostatnich lat. Serial trzyma w napięciu, często bywa nieprzewidywalny i kontrowersyjny. Już wiemy, że trzeci sezon będziemy mogli zobaczyć 6 czerwca. Twórcy kuszą nas nowym zwiastunem.
Zobacz wideo

Scenariusz do serialu "Opowieść podręcznej" powstał na podstawie wydanej w 1985 roku powieści Margaret Atwood. Do tej pory został nagrodzony dwoma Złotymi Globami oraz ośmioma statuetkami Emmy. W Polsce można było go zobaczyć od 2017 roku, najpierw za pośrednictwem niedziałającej już u nas w kraju platformy Showmax, teraz w HBO Go. Najnowszy sezon trafi do obszernej biblioteki medialnego giganta dzień po światowej premierze.

"Opowieść podręcznej". Nowy zwiastun trzeciego sezonu

Trzeci sezon "Opowieści podręcznej" będzie się składał z 13 odcinków i skupi się na postaci June, którą doskonale odgrywa Elizabeth Moss. W serialu obok niej występują m.in. Joseph Fiennes, Yvonne Strahovski i Alexis Bledel. Główna bohaterka buntuje się w końcu przeciwko otaczającej jej rzeczywistości.

 

Akcja "Opowieści" bowiem osadzona jest w dystopijnej Republice Gilead. To totalitarne państwo, które powstało na terenie byłego USA. W tym świecie wiele kobiet ma problem z płodnością, więc te nieliczne, które mogą zajść w ciążę, zostają sprowadzone do roli podręcznych, czyli tak naprawdę żywych inkubatorów. Takie kobiety są przydzielane poszczególnym rodzinom ważnych państwowych notabli i mają za zadanie rodzić im dzieci. Z domu mogą wychodzić tylko raz dziennie, nie wolno im także czytać książek - wszystkie napisy zastąpiły obrazki.

Pamiętamy, że pod koniec drugiego sezonu nasza główna bohaterka miała okazję uciec z Republiki Gilead do Kanady, jednak w ostatniej chwili rezygnuje i zostaje na miejscu, żeby ratować swoje dziecko. Chce też pomóc innym zniewolonym kobietom, które dzielą los podobny do niej.

June będzie musiała teraz stawić czoła reżimowi. Ją i jej sprzymierzeńców czekają zaskakujące spotkania, zdrady i podróż do przerażającego serca Gileadu. To wszystko zmusi bohaterów do zdecydowanego działania. Na ustach mają oni tylko jedną prowokacyjną modlitwę: "Błogosławiona walka".

Pierwszy sezon "Opowieści podręcznej" jest już dostępny w HBO GO od dłuższego czasu, zaś drugi można oglądać od soboty 13 kwietnia.

Więcej o: