Brat Brada Pitta odtwarza zakończenie "Siedem" w naprawdę dziwnej reklamie

Doug Pitt jest bratem Brada Pitta. Biznesmen, inwestor i filantrop talentu aktorskiego może trochę pozazdrościć bratu, ale nie przeszkodziło mu to w zagraniu w reklamie piwa, nawiązującej do scenariusza jednego z popularniejszych filmów połowy lat 90. ubiegłego wieku.

Doug Pitt odegrał zakończenie filmu "Siedem" z 1995 roku, wcielając się w rolę, którą w oryginale zagrał właśnie Brad Pitt. Uwaga, ci, którzy nie oglądali produkcji wyreżyserowanej przez Davida Finchera (a warto!) lepiej niech nie czytają dalej tego tekstu.

Brat Brada Pitta i zakończenie "Siedem" - zobacz reklamę

W końcówce "Siedem" detektyw Mills (Brad Pitt) zagląda do pudełka zostawionego przez seryjnego mordercę i znajduje w nim głowę swojej żony. W reklamie zatytułowanej "6ix" w pudełku jest piwo.

Zaskakująca i kultowa już scena z filmu Finchera była pełna emocji i brutalna. Twórcy reklamy postawili oczywiście na lżejszy klimat. W porównaniu z filmem jest też kilka innych zmian: zamiast przekleństw słychać cenzuralne słowa, zamiast pistoletu pojawia się wąż ogrodowy.

 

To nie pierwszy raz, gdy Doug bawi się wizerunkiem swojego starszego brata. W 2012 roku wziął udział w kampanii reklamowej Virgin Mobile, w której wcielił się w "Drugiego Najbardziej Sławnego Pitta". Pierwszy klip z jego udziałem w zaledwie tydzień obejrzano 1,2 mln razy w serwisie You Tube, a kampania została nagrodzona w konkursach branżowych.

 

Widać rodzinne podobieństwo, prawda?

Doug Pitt - kim jest brat Brada Pitta?

Doug Pitt urodził się w 1966 roku, ma żonę i trójkę dzieci. Pracuje w branży technologicznej. Jest też zaangażowany działalność charytatywną. Założył fundację Care to Learn, która pomaga potrzebującym dzieciom w Missouri (stan USA, w którym urodził się Doug Pitt). 

Jest również zaangażowany w pomoc w zapewnieniu dostępu o wody mieszkańcom Tanzanii. W 2010 roku został pierwszym w historii Ambasadorem Dobrej Woli tego kraju.

Młodszy z braci Pitt od 20 lat zajmuje się również fotografią. Ma na koncie wystawy m.in. w galeriach w Nowym Jorku i Kalifornii.

A starszy - Brad Pitt - już niedługo pojawi się w inach w najnowszym filmie Quentina Tarantino. "Once upon a time in Hollywood" będzie brał udział w Konkursie Głównym podczas FF w Cannes.

"Once Upon a Time in Hollywood''. Producenci zdradzili nowe szczegóły i opowiedzieli o duecie Pitt - DiCaprio >>

Więcej o: