"Gra o tron" zaraz się kończy. Co dalej? George R.R. Martin: HBO pracuje nad trzema nowymi serialami

Jeszcze tylko dwa odcinki serialu "Gra o tron" przed nami. HBO będzie miało ogromną lukę o wypełnienia po tej produkcji. George R.R. Martin zdradza, że postępują prace nad trzema tytułami związanymi z "Grą o tron".
Zobacz wideo

W 2017 roku George R.R. Martin, autor sagi "Pieśni Lodu i Ognia", która zainspirowała twórców serialu "Gra o tron", zdradził: trwają prace nad pięcioma produkcjami, które mają szansę zastąpić "Grę o tron". Wtedy dowiedzieliśmy się, że akcja niektórych nie będzie umiejscowiona tylko w krainie Westeros - wspominano także o Essos, Sothoros i Ulthos. Ponadto Martin potwierdził, że seriale będą prequelami, czyli będą rozgrywać się przed wydarzeniami z "Gry o Tron". 

"Gra o tron" zaraz się kończy. HBO pracuje nad trzema nowymi serialami

Już wtedy Martin zastrzegał, że mogą powstać z tego jeden, dwa czy pięć seriali - liczba nie była pewna. Teraz pisarz zdradził na swoim blogu, że prace toczą się wokół trzech pomysłów. Napisał:

Pracowaliśmy nad pięcioma różnymi produkcjami, "następcami" "Gry o tron" (nie lubię określenia "spin off") w HBO, trzy z nich ciągle dobrze sobie radzą.

Co jeszcze dodał? "Ten, którego nie powinienem nazywać 'The Long Night' będzie kręcony latem tego roku. Dwa pozostałe na razie są na etapie scenariusza, ale brzeg jest coraz bliżej" - można przeczytać na blogu Martina.

Pisarz nie chce podać szczegółów dotyczących fabuły, ale podpowiada fanom, by sięgnęli po kopię "Ognia i krwi" i popracowali nad własnymi teoriami. Ten tytuł to książka wydana w zeszłym roku, która jest historią rodu Targaryenów. "Ogień i krew" zaczyna się od historii Aegona Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a później opisuje losy kolejnych pokoleń Targaryenów, którzy walczą o utrzymanie władzy.

Następca "Gry o tron" - są szczegóły dotyczące pierwszego serialu

Pierwszy prequel, który ma szansę trafić do HBO, nie ma jeszcze tytułu. Scenariusz do pilotowego odcinka napisali Jane Goldman i George R.R. Martin.

"Tylko jednej rzeczy można być pewnym: od mrocznych tajemnic Westeros na przestrzeni wieków, przez prawdziwą genezę Białych Wędrowców, po sekrety Wschodu i legendarnych Starków - to nie jest historia, którą znamy" - czytamy w zapowiedzi nowego serialu HBO opublikowanej w magazynie "Variety".

Wiadomo, że główną rolę dostała dwukrotnie nominowana do Oscara australijska aktorka Naomi Watts. W obsadzie znaleźli się także m.in.: Georgie Henley, Jamie Campbell Bower,  Miranda Richardson i Toby Regbo. Reżyserką pilota jest  S.J. Clarkson ("The Defenders", "Jessica Jones").  

Więcej o: