Netflix i twórcy "Stranger things" unikną procesu o plagiat. Zwrot akcji dzień przed rozprawą

A jednak! Nie będzie procesu w sprawie oskarżeń o plagiat - reżyser Charlie Kessler wycofał zarzuty wobec twórców "Stranger things". Zrozumiał, że pomysł, który podchwycił Netflix, nie był oparty na jego krótkometrażowym filmie.
Zobacz wideo

W pozwie Kessler napisał, że w kwietniu 2014 roku spotkał się z braćmi Mattem i Rossem Dufferami na festiwalu filmowym w Tribeca. Twierdził, że tam opowiedział im o pomyśle na film fabularny "The Montauk Project", oparty na jego filmie krótkometrażowym "Montauk". Idea miała być podobna do zarysu fabuły "Stranger thigs", który miał premierę na platformie Netflix dwa lata później.

Netflix i twórcy "Stranger things" unikną procesu o plagiat

Rozprawa miała zacząć się 6 maja, a w niedzielę Kessler zdecydował, że odpuszcza proces. Przyznał, że bracia Matt i Ross Dufferowie sami wpadli na pomysł na serial "Stranger things". W wydanym oświadczeniu napisał, że Dufferowie przedstawili dowody na to, że wpadli na podoby pomysł niezależnie. Twórcy "Stranger things" mieli dowody w postaci e-maili i dokumentów Google, które pokazywały, że pracowali nad historią od 2010 roku.

"Po wysłuchaniu zeznań wynajętego przeze mnie eksperta, który złożył je w tym tygodniu, jest dla mnie jasne, że chociaż w przeszłości byłem innego zdania, moja praca nie miała nic wspólnego z powstaniem 'Stranger things'" - czytamy w oświadczeniu. "Dokumenty z 2010 i 2013 roku dowodzą, że Dufferowie niezależnie stworzyli ten serial. W związku  tym wycofuję pozew i więcej nie będę wypowiadał się na ten temat" - dodał Kessler.

Matt i Ross Dufferowie przezs cały czas utrzymywali, że nie nie popełnili plagiatu i nawet nie pamiętają spotkania z Kesslerem.

Netflix nie był stroną sporu, ale rzecznik prasowy wyraził "zadowolenie, że ten bezpodstawny pozew jest już za nami". Podkreślił, że zawsze stali murem z twórcami "Stranger things", wierząc w ich niewinność.  

Kiedy premiera trzeciego sezonu "Stranger Things"?

"Stranger Things" to serial, którego pierwszy sezon Netflix pokazał 15 lipca 2016 roku. Produkcja zachwyciła krytyków i widzów, stając się jednym z najbardziej komentowanych i najchętniej oglądanych tytułów 2016 roku. 

Trzeci sezon "Stranger Things" będzie miał premierę 4 lipca 2019 roku. Akcja będzie osadzona w 1985 roku.

 

Netflix pokaże osiem odcinków, w których pojawią się znani z poprzednich serii: Winona Ryder jako Joyce Byers, David Harbour jako komendant Jim Hopper, Millie Bobby Brown jako Jedenastka, Finn Wolfhard jako Mike Wheeler, Gaten Matarazzo jako Dustin Henderson i inni. Dołączą do nich także nowi aktorzy: Cary Elwes jako burmistrz, Jake Busey jako lokalny reporter oraz Maya Thurman-Hawke jako pracownica lodziarni Starcourt Mall.

Więcej o: