Plakat cenionego polskiego artysty pojawił się w ostatnim odcinku popularnego serialu "Obsesja Eve"

Widzowie serialu "Obsesja Eve" wypatrzyli w jednym z kadrów ostatniego odcinka polski akcent. To plakat autorstwa Andrzeja Pągowskiego. Artysta zapewnia, że grafika została wykorzystana legalnie.
Zobacz wideo

"Obsesja Eve" to jeden najbardziej docenianych i nagradzanych produkcji ostatnich lat. Grająca w nim główną rolę Sandra Oh dostała za swoją kreację Złoty Glob. Serial zachwyca widzów z całego świata. Tym milej nam donieść, że w ostatnim odcinku można było zauważyć pracę polskiego grafika, Andrzeja Pągowskiego.

Plakat Andrzeja Pągowskiego w serialu "Obsesja Eve"

Artysta uspokoił zatroskanych autorów wiadomości o tym, że jego plakat do filmu "Pracująca dziewczyna" Mike'a Nicholsa został wykorzystany jako część scenografii w ostatnim odcinku "Obsesji" . W wpisie na Facebooku zapewnia, że praca znalazła się tam zupełnie legalnie, a plakat zakupiono już dłuższy czas temu.

Andrzej Pągowski urodził się 1953 roku. Ukończył poznańskie PWST, plakatami zajął się w 1977 roku. Jest warszawskim grafikiem, który stworzył już około tysiąca plakatów promujących filmy, festiwale artystyczne, sztuki teatralne oraz różne konkursy. W przeciągu swojej kariery był wielokrotnie nagradzany, już czterokrotnie wygrał konkurs na najlepszy plakat filmowy magazynu "The Hollywood Reporter". Pierwszy raz wyróżnienie wręczono mu w 1981 roku za plakat do kultowego musicalu "Hair".

W 2005 roku otrzymał z kolei Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Jego wystawy indywidualne można było poza Polską oglądać także w takich miastach jak Berlin, Paryż, Sztokholm czy Getynga.

Zaczynał od rysunków satyrycznych, zajmuje się czasem grafiką komputerową, prowadzi także własną agencję reklamową. Zajmował się także szatą graficzną magazynu "Moda" i polskiej edycji miesięcznika "Playboy". W swojej twórczości porusza często tematy społeczne i polityczne - w 1985 roku zajął drugie miejsce w konkursie na wystawie "40-lecie zwycięstwa nad faszyzmem". To on jest autorem słynnego plakatu "Papierosy są do dupy":

"Obsesja Eve"

"Obsesja Eve" to serial zainspirowany serią powieści autorstwa Luke'a Jenningsa. Opowiada o znudzonej pracą w biurze agentce MI5, która jako pierwsza wpada na pomysł, że być może poszukiwany przez jej wydział morderca jest kobietą. Wtedy jeszcze nie wie, że zaczyna się nowy i bardzo niebezpieczny rozdział w jej życiu. Od tej pory ona i psychopatyczna Villanelle będą sobie nawzajem deptać po piętach.

Mocną stroną serialu jest świetnie dopracowany scenariusz, który napisała wyróżniona BAFTĄ Phoebe Waller-Bridge. Dzięki niej serial jest nieprzewidywalny, trzyma widza w napięciu, a także serwuje mu masę świetnych dialogów. Znajdzie się też miejsce dla inteligentnych żartów, które pomagają rozładować niepokojące napięcie.

Od 5 maja o 22.00 w HBO 3 widzowie mogą śledzić już drugi sezon serialu, co tydzień pojawiają się kolejne odcinki. Ci, którzy zapragną nadrobić zaległości, znajdą pierwszą serię "Obsesji Eve", a także dodawane stopniowo epizody drugiego sezonu na HBO GO.

Więcej o: