"Gra o tron". Co się stanie w wielkim finale? W zwiastunie nie pada ani jedno zdanie

"Gra o tron" skończy się już za tydzień. W sieci krąży krótki zwiastun ostatniego odcinka i naprawdę robi piorunujące wrażenie, chociaż nikt tam nic nie mówi. Uwaga, w tym tekście znajdują się spoilery.

"Gra o tron" wielkimi krokami zbliża się ku swojemu finałowi. Już możemy się spodziewać, że będzie to zakończenie gorzko-słodkie. Kto widział przedostatni epizod, ten wie, że było krwawo i bardzo dramatycznie. Co nas w związku z tym czeka w finale?

"Gra o tron". Zwiastun ostatniego odcinka

Przedostatni odcinek okazał się przełomowy dla Matki Smoków. Daenerys Targaryen ostatecznie popadła w to samo szaleństwo, co jej ojciec, Aerys II Targaryen. Teraz Zrodzona z Burzy także ma miano Szalonej Królowej.

>>>"Gra o tron". Co się wydarzyło w Królewskiej Przystani? Najważniejsze wydarzenia z przedostatniego odcinka [SPOILERY]<<<

Załamana zdradą Varysa i brakiem poparcia poddanych, spaliła do cna Królewską Przystań i żelazną flotę, mordując tym samym prawie wszystkich na miejscu. Zwiastun ostatniego epizodu jest w istocie mroczny i smutny:

 

Nikt nic nie mówi. Arya Stark i Tyrion Lannister z trwogą rozglądają się po spalonym mieście. Bojowe okrzyki wydają z siebie pozostali przy życiu żołnierze. A Daenerys? Daenerys kroczy po zgliszczach tego, co właśnie zdobyła. Nie bez przyczyny nie widzimy jej twarzy.

Jak dobrze pamiętamy, w chwili obecnej zarówno ona, jak i Tyrion Lannister wiedzą, że większe prawa do tronu ma Jon Snow, który tak naprawdę jest ślubnym synem jej starszego brata i siostry Neda Starka, Lyanny Stark.

>>>"Gra o tron". Stephen King też jest fanem serialu HBO. Zdradza, kto jego zdaniem zasiądzie na Żelaznym tronie<<<

Jon Snow sam do władzy się nie garnie, ale teraz trzeba się zastanowić, czy po pierwsze, jest w stanie żyć u boku Matki Smoków, która właśnie wymordowała z zimną krwią miasto pełne ludzi. A może Daenerys w swoim szaleństwie postanowi także zabić zakochanego w niej Snowa, by już nikt i nic nie stanęło na jej drodze do tronu. Teoretycznie zginął przywalony gruzami Jamie Lannister, ten sam człowiek, który zamordował ojca Zrodzonej z Burzy, więc raczej nie będzie mógł zabić także jego pogrążonej w szaleństwie córki.

Premiera finałowego odcinka ostatniego sezonu "Gry o tron" odbędzie się w poniedziałek. Pierwsi widzowie będą mogli się przekonać już 19 maja o godzinie 3.00 nad ranem w HBO i na HBO GO, równolegle z amerykańską widownią, jak skończy się "Gra o tron" i kto zasiądzie na Żelaznym tronie. Jeszcze tego samego dnia na HBO o godzinie 20.10 odcinek poleci jeszcze raz dla tych wszystkich, którzy nie lubią zrywać się z rana.

Więcej o: