Netflix zaczyna zdjęcia do "The Eddy". W jednej z głównych ról Joanna Kulig

Ruszyły zdjęcia do serialu "The Eddy", którym Damien Chazelle ("La La Land") i Netflix zaczynają współpracę. W jednej z głównych ról w ośmioodcinkowej produkcji występuje Joanna Kulig.
Zobacz wideo

Obok polskiej aktorki w serialu wystąpią również Andre Holland, Amandla Stenberg oraz Tahar Rahim i Leila Bekhti.

Netflix zaczyna zdjęcia do "The Eddy". Joanna Kulig zagra Maję

W "The Eddy" Andre Holland ("Wysokie loty") zagra Eliota, niegdyś znanego pianistę z Nowego Jorku, a obecnie współwłaściciela upadającego paryskiego klubu muzycznego, w którym chowa się przed całym światem. Joanna Kulig ("Zimna wojna") dostała rolę Mai, wokalistki zespołu, która tworzy z Elliotem burzliwy związek. Przypomnijmy, że polska aktorka ma już na koncie rolę w innym amerykańskim serialu, który miał premierę po medialnym i artystycznym sukcesie, jaki stał się jej udziałem po zagraniu w nominowanej do Oscara "Zimnej wojnie".

W obsadzie serialu, którego producentem jest Netflix, znaleźli się także m.in. Amandla Stenberg ("Nienawiść którą dajesz"), która wcieli się w nastoletnią córkę Eliota Julię, Tahar Rahim ("Prorok"), odtwórca roli Farida, współwłaściciela klubu, którego tajemnicze życie wciąż negatywnie odbija się na Elliocie i jego zespole, a także Leila Bekhti ("Niezatapialni"), która zagra wspierającą go żonę - Amirę.

Serialowy zespół w serialu tworzą profesjonalni muzycy: Randy Kerber, Lada Obradovic, Ludovic Louis, Jowee Omicil oraz Damian Nueva Cortes. Międzynarodową ekipę aktorów tworzy również również francuski raper Sopico, który zagra wokalistę zyskującego popularność zespołu.

Serial z Joanną Kulig w Netfliksie - kiedy premiera?

Dialogi w "The Eddy" będą prowadzone w trzech językach - francuskim, angielskim i arabskim. Akcja rozegra się we współczesnym, wielokulturowym Paryżu, a każdy z reżyserów - m.in. Damien Chazelle, Houda Benyamina i Alan Poul - będzie odpowiedzialny za dwa odcinki.

Premiera produkcji jest zaplanowana na 2020 roku.

Wśród twórców "The Eddy" znajdują się: dwukrotnie nagrodzony Oscarem Damien Chazelle (“La la land”), zwyciężczyni Złotej Kamery w Cannes Houda Benyamina ("Divines"), zwycięzca Emmy Alan Poul ("Opowieści z San Francisco", "Grace i Frankie") oraz zdobywca nagrody BAFTA, scenarzysta Jack Thorne ("Cudowny chłopak"). Sześciokrotny laureat Grammy Glen Ballard ("Bad" Michaela Jacksona i "Jagged Little Pill" Alanis Morissette) jest autorem wszystkich utworów wykonywanych przez serialowy zespół.

Więcej o: