"Gra o tron". Imiona z serialu HBO nosi coraz więcej dzieci w USA. Khaleesi popularniejsze niż Ania czy Julia

Wraz z kolejnymi sezonami serialu "Gra o tron" rośnie jego oglądalność i... liczba noworodków, którym rodzice nadają imiona bohaterów znanych z hitu HBO. W zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych przyszło na świat np. 560 dziewczynek, które nazwano Khaleesi.

Khaleesi (w wymyślonym języku Dothraków oznacza "królową") to tytuł, którym posługuje się serialowa Daenerys Targaryen. W zeszłym roku 560 dziewczynek otrzymało to imię. To rekordowy wynik - rok wcześniej było ich "zaledwie" 466, a w 2016 - 371, wynika z danych udostępnionych przez amerykańską Administrację Ubezpieczenia Społecznego.

"Gra o tron". Imiona z serialu HBO nosi coraz więcej dzieci w USA

Wydawca Nick Turer zauważył, że Khaleesi jest częściej wybieranym imieniem niż tradycyjne, takie jak amerykańskie wersje Anny, Julii czy Glorii.

Co interesujące, część rodziców poszła o krok dalej, wprowadzając własne zmiany do tytułu Matki Smoków. 19 dziewczynek nosi imiona pisane przez "c" - Caleesi, 14 wersję Khaleesias, a pięć - Khaleesie. Daenerys, czyli właściwe imię tej postaci, otrzymało osiem dziewczynek.

W 2018 roku w USA urodziło się 3,8 mln dzieci, każde dostało jedno z 29 tys. imion. Rodziców 4,5 tys. z nich prawdopodobnie zainspirowali właśnie bohaterowie "Gry o tron". Urodziły się bowiem 434 dziewczynki nazwane Yara, 319 Lyann, 125 Shae, 102 Renlych, 58 Tyrionów i 33 Brienne. 2545 dziewczynek, które przyszły na świat w zeszłym roku, ma na imię Arya, ale - jak podkreślają autorzy raportu - to imię było spotykane zanim HBO pokazało pierwszy odcinek "Gry o tron". Podobnie jest z popularnymi męskimi imionami Jon i Jaime, których popularności nawet nie łączy się z serialem.

Jakie jeszcze imiona kojarzone z produkcją HBO pojawiły się w USA? Urodziło się 30 Jorahów, 29 Sans, 21 Catelyn, 17 Ellarii, 15 Oberynów i 14 Theonów. Listę przygotowaną przez Indiewire można znaleźć tutaj. Cały raport jest dostępy pod tym linkiem.

Zastanawiać może to, że w Stanach Zjednoczonych w 2018 roku urodziło się aż 15... Ramseyów. Fani "Gry o tron" doskonale wiedzą, że Ramsey Bolton był psychopatą i sadystą, znienawidzonym nie tylko przez serialową Sansę, ale także miliony widzów śledzących ekranizację sagi 'Pieśni Lodu i Ognia".

"Gra o tron" - został już tylko finał

Serial HBO o walce o Żelazny tron jest najpopularniejszą produkcją telewizyjną ostatnich lat. Ósma seria to pożegnanie z bohaterami - w nocy z niedzieli na poniedziałek HBO pokaże ostatni odcinek "Gry o tron". 

Tydzień później wielbiciele Daenerys, Joa, Aryi i reszty postaci będą mogli zobaczyć, jak wyglądała praca nad ostatnimi odcinkami. W trakcie realizacji ósmego sezonu powstał bowiem film dokumentalny Jeanie Finlay - "Gra o tron: Ostatnia warta". Będzie miał premierę tydzień po finale serialu, 27 maja w HBO i HBO GO. 

Więcej o: