"Wiedźmin". Data premiery wyciekła? Zapytaliśmy, Netflix odpowiada

Netflix zapowiedział już, że "Wiedźmin" będzie miał premierę jeszcze w tym roku, ale nie podawał konkretnej daty. Czyżbyśmy jednak właśnie ją poznali? Zapytaliśmy u źródła.

Do tej pory wiadomo było, że "Wiedźmin" pojawi się na platformie Netflix w czwartym kwartale tego roku. Tę informację przekazał mediom sam szef programowy Ted Sarandos.

"Wiedźmin" - wyciekła data premiery? Netflix nie potwierdza

Tymczasem Recapped zamieścił informację, że Netflix pokaże "Wiedźmina" 20 grudnia 2019 roku. To o tyle interesujące, że ten sam serwis jako pierwszy napisał, że to Henry Cavill dostał tytułową rolę w serialu. Także z tego źródła pochodziła potwierdzona później oficjalnie informacja, że w "Wiedźminie" wystąpi Anya Chalotra, która wcieli się w Yennefer.

Serwis sugeruje także, że jeszcze przed emisją pierwszej serii, Netflix zamówił już 2. sezon produkcji.

Poprosiliśmy o komentarz. Otrzymaliśmy odpowiedź od przedstawicielki Netfliksa: 

Nie potwierdzamy informacji dot. daty premiery Wiedźmina.

Informacji krążących na temat drugiego sezonu "Wiedźmina" również nie potwierdza.

"Wiedźmin" - będzie osiem odcinków

Zdjęcia do pierwszej serii najprawdopodobniej już się zakończyły. Ekipa pracowała m.in. na Wyspach Kanaryjskich, w Polsce i na Węgrzech. Pierwszy sezon "Wiedźmina" ma składać się z ośmiu odcinków.

W serialowej ekranizacji cyklu powieści Andrzeja Sapkowskiego oprócz Henry'ego Cavilla i Anyi Chalotry na pewno pojawią się Freya Allan jako Ciri i Joey Batey, który zagra Jaskra. W obsadzie produkcji znalazł się także polski aktor Maciej Musiał, który ma już na koncie współpracę z Netfliksem. Musiał zagrał główną rolę w pierwszym polskim serialu wyprodukowanym dla serwisu - "1983".

Więcej o: