Netflix ogłasza powrót "Black Mirror". Jest zwiastun, obsada i data premiery 5. sezonu

"Black Mirror" to jeden z najbardziej komentowanych seriali ostatnich lat. Netflix ogłosił, że odcinki piątego sezonu będzie można oglądać od 5 czerwca.
Zobacz wideo

Piąta seria "Black Mirror" ("Czarne lustro") to trzy nowe historie, w których widz może skonfrontować się z wizjami twórców dotyczącymi bliskiej przyszłości, w której mroczna strona ludzkiej natury wypacza największe technologiczne wynalazki.

Netflix ogłasza powrót "Black Mirror". Zobacz zwiastun, jest obsada i data premiery

 

Od 5 czerwca Netflix udostępni odcinki, w których pomysłodawcy "Black Mirror" - Charlie Brooker i Annabel Jones - pokażą opowieści, do których scenariusz napisał Brooker.

Interesująco przedstawia się obsada nowych odcinków. W produkcji pojawią się m.in. Anthony Mackie - Falon z "Avengers: Endgame", piosenkarka i aktorka Miley Cyrus, znany np. z "Różowych lat 70." Topher Grace czy popularny dzięki roli przeciwnika Sherlocka Hlmesa w serialu BBC - Andrew Scott. W obsadzie znaleźli się również: Damson Idris, Yahya Abdul-Mateen II, Nicole Beharie, Pom Klementieff, Angourie Rice, Madison Davenport oraz Ludi Lin.

O serialu "Black Mirror"

"Czarne lustro" to, jak opisuje Netflix, antologia nawiązująca do zbiorowego niepokoju, jaki odczuwamy względem współczesnego świata. Każdy odcinek opowiada inną wyrazistą i trzymającą w napięciu historię poruszającą temat współczesnej technoparanoi. Mimochodem technologia zmieniła wszystkie aspekty naszego życia. W każdym domu, na każdym biurku i w każdej dłoni można zobaczyć ekran plazmowy, monitor lub smartfon — czarne lustro odbijające codzienność XXI wieku.

"Black Mirror" zdobył sześć nagród Emmy, w tym dwie za najlepszy scenariusz (nagrodzone odcinki to "USS Callister" i "San Junipero"). Strona serialu to netflix.com/blackmirror

Więcej o: