"Gra o tron". Fani do HBO: Nakręćcie 8. sezon z "kompetentnymi scenarzystami". Jest petycja

"Gra o tron" kończy się na ósmym sezonie, ale ostatnie odcinki zbierają kiepskie recenzje. Fani produkcji stworzyli petycję, w której proszą HBO, by powstało nowe zakończenie tej historii.
Zobacz wideo

Ósmy sezon "Gry o tron" to sześć odcinków, z których pięć już miało swoją premierę. I nie zostały one dobrze przyjęte - to najbardziej krytykowana i najgorzej oceniana seria w historii serialu.

"Gra o tron". Petycja do HBO: nakręćcie ósmy sezon z "kompetentnymi scenarzystami"

Dostępna w sieci petycja jest zatytułowana: "Remake ósmego sezonu 'Gry o tron' z kompetentnymi scenarzystami'. Twórca apelu skierowanego do HBO pisze:

David Benioff i D.B. Weiss udowodnili, że są przygnębiająco niekompetentnymi scenarzystami, kiedy nie mogą posiłkować się materiałem źródłowym (czyli książkami). Ten serial zasługuje na zakończenie, które ma sens.  Stańcie na wysokości zadania i sprawcie, że tak się stanie, HBO!

Nie jest odosobniony w tej opinii. Po emisji piątego odcinka wśród wielu negatywnych komentarzy pojawił się choćby ten recenzenta IGN: "Problem z dwoma ostatnimi sezonami polega głównie na tym (poza tym, że serial wyprzedził książki Martina, a twórcy uparli się, żeby skrócić je oba i upchnąć w 13 odcinkach to, co wcześniej pokazaliby w 20), że nie mieliśmy nawet szansy, żeby poprzebywać z bohaterami i dowiedzieć się, jak się czują i co ich motywuje."

Widzów, którzy uznają, że bez książek George'a R.R. Martina twórcy się pogubili, są pewnie miliony - w końcu każdy odcinek tylko w 24 godziny od premiery ogląda w HBO lub HBO GO ponad 17 milionów osób. Do tej pory pod apelem o "remake" finałowego sezonu podpisało się ponad 250 tysięcy osób.

Nowe zakończenie "Gry o tron"? Raczej tylko w książkach

Historia telewizji zna przypadki, gdy podobna mobilizacja wielbicieli serialu przyniosła efekt - ostatnim jest choćby przykład "Lucyfera". Po tym jak tytuł został skasowany po trzech seriach przez stację FOX, dzięki zaangażowaniu widzów przejął go Netflix i oglądamy teraz czwarty sezon. W przypadku "Gry o tron" pozytywne rozpatrzenie prośby jest jednak bardzo mało prawdopodobne i petycję można traktować jako kolejną platformę wyrażenia opinii o końcówce produkcji.

Finał hitu HBO będzie można obejrzeć w nocy z niedzieli na poniedziałek o trzeciej w nocy na HBO i HBO GO. Bez względu na jakość, spodziewane jest pobicie rekordu oglądalności (w tym momencie najchętniej oglądany odcinek to ten najnowszy, który przyciągnął 18,6 mln widzów).

Wszystko, co wiemy o ostatnim sezonie "Gry o Tron" - słuchaj nowego podcastu TOK FM. Dla prawdziwych fanów!

Więcej o: