"Gra o tron". HBO udostępnia tylko dwa zdjęcia z finału. Kogo na nich widzimy?

Przed nami finał serialu "Gra o tron". Mnożą się teorie fanów dotyczące zakończenia, ale oficjalnych informacji jest niewiele. Na kilka dni przed premierą HBO udostępniło tylko dwa kadry z szóstego odcinka ósmej serii.

W tym sezonie stacja HBO jest wyjątkowo tajemnicza - nie zdradza nawet tytułów kolejnych odcinków przed ich premierą. A został już tylko jeden. Po obejrzeniu 78 minut będzie wiadomo, jak kończy się serialowa "Gra o tron".

"Gra o tron". HBO pokazuje dwa zdjęcia z finału. Kogo na nich widzimy?

Na pierwszym z udostępnionych zdjęć widzimy zmartwionego Petera Dinklage'a, odtwórcę roli Tyriona Lannistera. Kadr jest bliski, więc nie zdradza zbyt wiele. A Tyrion od kilku odcinków rzeczywiście ma powody do niepokoju i smutku - okazało się, że swoje polityczne nadzieje zainwestował niezbyt dobrze, decydując się postawić na Daenerys. I teraz, jako namiestnik Szalonej Królowej, musi zmierzyć się z tym, że ta nie posłuchała go i zamordowała wielu niewinnych ludzi w Królewskiej Przystani.

Gra o tron - sezon 8, odcinek 6Gra o tron - sezon 8, odcinek 6 Helen Sloan /HBO

Na drugim zdjęciu widać Matkę Smoków (w tej roli Emilia Clarke), która spogląda na swoją armię, stojącą na tle spalonej Królewskiej Przystani. Czy zwycięstwo w tej bitwie zapewni Daenerys miejsce na Żelaznym tronie, czy ktoś w ostatnim odcinku pozbawi ją władzy nad Siedmioma Królestwami, dowiemy się już niedługo.

Gra o tron - sezon 8, odcinek 6Gra o tron - sezon 8, odcinek 6 HBO

Finał serialu HBO będzie można obejrzeć w nocy z niedzieli na poniedziałek o trzeciej w nocy na HBO. W tym samym czasie zostanie udostępniony w serwisie HBO GO. Oficjalna telewizyjna premiera jest zaplanowana na 20:10 w poniedziałek 20 maja.

Tydzień później premierę będzie miał dwugodzinny film dokumentalny "Gra o tron: Ostatnia warta". Reżyserka spędziła rok na planie z ekipą realizującą ósmy sezon serialu (więcej tutaj).

 

Wszystko, co wiemy o ostatnim sezonie "Gry o Tron" - słuchaj nowego podcastu TOK FM. Dla prawdziwych fanów!

Więcej o: