"Gra o tron". Twórcy serialu HBO: Nie zagłębiamy się zbytnio w to, co piszą fani. Nie mamy na to czasu ani energii

Zobacz wideo

Już w nocy z niedzieli na poniedziałek ci, którzy śledzili losy Starków, Lannisterów i innych rodów z Siedmiu Królestw, poznają zakończenie serialu "Gra o tron". To także zamknie pewien etap w życiu jego twórców. D.B. Weiss i David Benioff udzielili wywiadu magazynowi "Rolling Stone", w którym opowiadają o swojej przygodzie z HBO.

"Gra o tron". Twórcy serialu HBO: Nie zagłębiamy się zbytnio w to, co piszą fani

Jakie emocje towarzyszą twórcom "Gry o tron" w momencie, kiedy serial się kończy? W końcu poświęcili tej produkcji prawie dekadę. - Naprawdę ciężko opisać 10 lat życia, które spędziliśmy z wieloma wspaniałymi ludźmi, pracując nad czymś, z czego wszyscy jesteśmy dumni. Prawdopodobnie będziemy przeżywać koniec serialu jeszcze długo po tym, gdy wyemitowany zostanie ostatni odcinek - mówią producenci, scenarzyści i reżyserzy hitu HBO.

Ósmy sezon serialu "Gra o tron" nie zbiera najlepszych recenzji. Fani krytykują rozwiązania, które wymyślili głównie Benioff i Weiss, piszący scenariusz już bez możliwości posiłkowania się książkami George'a R.R. Martina. Ale presja fanów, jeśli by jej ulegli, w przypadku tak popularnego serialu jak "Gra o tron" jest olbrzymia.

- Fakt, że ludziom zależy na tyle, żeby komentować na bieżąco to, co robimy, bardzo nas cieszy. Media społecznościowe miały ogromny wpływ na to, jak wiele osób ogląda nasz serial. Jednakże nie zagłębiamy się zbytnio w to, co piszą. Nie mamy na to czasu ani energii - mówią w wywiadzie udzielonym "Rolling Stone" David Benioff i D.B. Weiss. -  Tworzenie serialu jest pracą na cały etat i jeszcze trochę. Robimy najlepszy program, na jaki nas stać i mamy nadzieję, że ludziom efekt się podoba. Wiemy też dobrze, że jeśli tak się nie stanie, nie będą przebierać w słowach i krępować się - dodają twórcy "Gry o tron".

"Gra o tron" - finał. Kiedy premiera?

Widzowie i bukmacherzy mają swoje typy dotyczące tego, kto zasiądzie na Żelaznym tronie. Jak skończy się serial, dowiemy się w nocy z 19 na 20 maja. Od 3 w nocy szósty odcinek ósmego sezonu będzie można oglądać na antenie HBO i HBO GO.

Tydzień później, 27 maja, premierę będzie miał dwugodzinny film dokumentalny "Gra o tron: Ostatnia warta". Jego reżyserka spędziła rok na planie z ekipą realizującą ósmy sezon serialu (więcej tutaj).

Wszystko, co wiemy o ostatnim sezonie "Gry o Tron" - słuchaj nowego podcastu TOK FM. Dla prawdziwych fanów!

Więcej o: