"Wataha" - pierwsze zdjęcia z 3. sezonu. Do obsady serialu HBO dołączył Borys Szyc

Trwają zdjęcia do trzeciego sezonu serialu HBO "Wataha'. Do obsady produkcji dołączyli Borys Szyc i Evgenia Akhremenko. Reżyserkami są Olga Chajdas i Kasia Adamik.

Zdjęcia ruszyły w lutym. Już wtedy Bogumił Lipski, producent "Watahy" z ramienia HBO obiecywał:

Będzie niebezpiecznie, mrocznie i nieprzewidywalnie. Przed nami kilka miesięcy ciężkiej pracy. 

Na planie trzeciego sezonu "Watahy" pracują Leszek Lichota, Aleksandra Popławska, Andrzej Zieliński, Maciej Mikołajczyk, Dagmara Bąk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Piotr Żurawski i Andrzej Konopka. Niedawno dołączyli do nich Borys Szyc i rosyjska aktorka Evgenia Akhremenko. Zdjęcia do nowych odcinków produkcji HBO mają potrwać do czerwca.

 "Wataha". Do obsady serialu HBO dołączył Borys Szyc - kogo zagra?

Borys Szyc zagra Kuczera. To wysoko postawiony pułkownik, który reprezentuje dowództwo Straży Granicznej w Przemyślu i z jego zdaniem muszą liczyć zarówno Rebrow (Leszek Lichota), jak i Markowski (Andrzej Zieliński). Evgenia Akhremenko pojawi się natomiast w roli Barkovej, nowej szefowej ukraińskiej mafii. To kobieta zdecydowana, myśli szybko i wie, że aby pokonać mężczyzn w ich własnym świecie musi być zawsze o krok do przodu.

Za scenariusz trzeciej serii "Watahy" odpowiadają Piotr Szymanek (head writer), Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Odcinki reżyserują Olga Chajdas i Kasia Adamik, a autorami zdjęć są Tomasz Augustynek i Tomasz Naumiuk.

Pierwszy sezon serialu miał premierę jesienią 2014 roku, drugi w 2017 roku. "Wataha" spodobała się widzom nie tylko w Polsce - pierwsze odcinki mogli zobaczyć abonenci z 20 krajów. Druga seria serialu "Wataha" jako pierwszy w historii europejskiego oddziału stacji HBO miał jednocześnie premierę w 19 państwach.

Więcej o: