"Gra o tron". Elisabeth Olsen z "Avengersów" chciała być Daenerys: Przesłuchanie było straszne

Elisabeth Olsen ostatnio mogliśmy oglądać w wielkim kasowym przeboju "Avengers. Koniec gry". Aktorka wciela się w postać obdarzonej potężnymi mocami Wandy. Ostatnio wyznała, że startowała także w castingu do roli słynnej Matki Smoków, jednak nie wspomina tego najlepiej.
Zobacz wideo

"Gra o tron" dobiegła już swojego telewizyjnego końca - ostatni odcinek trafi na małe ekrany w nocy z 19 na 20 maja. Okazuje się, że serial mógłby wyglądać dużo inaczej, ponieważ uwielbianą i kochaną do tej pory bezkrytycznie (co zmieniły nieco wydarzenia z dwóch ostatnich epizodów) Matkę Smoków, czyli Daenerys Targaryen, mogła grać zupełnie inna aktorka - w epizodzie pilotażowym zagrała ją wszak Tamzin Merchant znana z "Dumy i uprzedzenia". Ale konkrecja do roli była jeszcze większa!

>>>"GoT". Emilia Clarke o utrzymaniu tajemnicy: Gdy ktoś mówił mi, że kocha Daenerys, myślałam: Nie będziesz mieć za co<<<

Elisabeth Olsen z "Avengersów" chciała być Daenerys

Elisabeth Olsen, czyli młodsza siostra słynnych bliźniaczek Olsen, które znamy z serialu "Pełna chata", w wywiadzie dla "Vulture" wyznała, ze na wczesnym etapie kariery próbowała zdobyć rolę w "Grze o tron" i wzięła udział w castingu do roli Daenerys. I jak twierdzi, poszło jej po prostu okropnie:

Kiedy zaczęłam pracę jako aktorka, brałam udział w przesłuchaniach do wszystkiego, co się tam nawinęło, bo po prostu lubiłam przesłuchania. I próbowałam zdobyć rolę Khaleesi. Zapomniałam o tym. To było najbardziej niezręczne przesłuchanie, na jakim byłam.

Co poszło nie tak? Wyobraźcie sobie, że początkująca amerykańska aktorka próbowała z brytyjskim akcentem wygłosić monolog, który Daenerys wygłosiła chwilę po wyjściu ze stosu ze smokami:

To była ta scena po tym, jak "spłonęła" i wygłasza przemówienie do tysiąca osób, którym tłumaczy, że od teraz jest ich królową. Nie wiedzieli, czy chcą brytyjski akcent, czy nie, więc wygłosiłam dwie wersje. I to było absolutnie okropne. Jeśli więc ktoś pyta o historię o kiepskim przesłuchaniu, tę właśnie najlepiej pamiętam.

Może właśnie dlatego w pierwszym sezonie nie było wielkiej przemowy Khaleesi i filmowcy zdecydowali, że lepiej będzie, jeśli dramatyczne napięcie stworzony publiczna prezentacja trzech malutkich smoków?

Jak widać, utrata roli Daenerys nie wyszła na złe siostrze Olsen, a my dzięki temu mieliśmy szansę zakochać się w Emilii Clarke, która tak naprawdę pierwszą poważną rolę aktorską dostała właśnie na planie HBO. Podsumowując, nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!

>>>"Gra o tron". To nareszcie koniec! Weiss i Benioff wybrali bezsensowny, scenariuszowy galop<<<

Więcej o:
Komentarze (10)
"Gra o tron". Elisabeth Olsen z "Avengersów" chciała być Daenerys: Przesłuchanie było straszne
Zaloguj się
 • y.y

  Oceniono 17 razy 15

  Galeria, trzy akapity i tekst w stylu plotkarskim. Czyli podpinanka pod serial, żeby były kliki. To ma być dział "kultura"? Chyba raczej "dramat".

 • para_sucha

  Oceniono 19 razy 7

  Dała plamę, a mogła dać dupy i rola byłaby zapewniona, jak to w hollywoodzie.

 • byann

  Oceniono 4 razy 2

  Chciałbym aby mnie Clarke przytuliła.

 • izbkp

  0

  Prawdziwą Khaleesi nie poznaje się po tym jak zaczyna ale jak kończy ;)

 • dupcham

  Oceniono 2 razy 0

  Przecież nie ma żadnych bliźniaczek Olsen. Jest jedna, która bilokuje się na granicy ludzkiego postrzegania, tak że wydaje się, że są dwie.
  John Oliver to udowodnił :)

 • aqua7x

  Oceniono 11 razy -1

  obecna denerys ma lepsze cycki...

 • marini2

  Oceniono 12 razy -6

  Olsenka jest z 1989 roku, a wygląda jakby miała 50 lat. No cóż gdyby Weistein robił casting, pewnie by miała rolę. Niestety akcja #metoo ograniczyła możliwości wszystkim zboczeńcom chcącym wykorzystać swoją pozycję jak Weistein.
  Pytanie - czemu Weronka Rosati nie przystąpiła do akcji #metoo? Weistein nawet za nią przyjechał do Warszawy, widziałem zdjęcia.

 • arachnela

  Oceniono 7 razy -7

  Na początku Gry o Tron w ogóle myślałam, że Daenerys gra jedna z tych starszych bliźniaczek, mają taki sam typ urody co Emilia Clark.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX