"Gra o tron". Finał obejrzała rekordowa liczba widzów. Serialowy Jamie dziękuje i proponuje petycję w sprawie nowego serialu

Zgodnie z oczekiwaniami ostatni odcinek "Gry o tron" pobił rekord oglądalności - z legalnych źródeł obejrzało go ponad 19 mln osób na całym świecie. Grający Jamiego Lannisera aktor postanowił podziękować fanom za wynik i zdradził, że marzy mu się kontynuacja opowieści z jego ulubioną bohaterką, Aryą Stark.
Zobacz wideo

"Gra o tron" właśnie się skończyła. I choć widzowie nie kryli sporego rozczarowania tym, jak wyglądał ósmy sezon, to wyniki oglądalności ostatniego odcinka są doskonałe. Pod tym względem, było to godne pożegnanie.

>>>>"Gra o tron". To był finał, na który wszyscy czekali, ale którego nikt nie chciał. Najlepszy odcinek sezonu!<<<

Finał "Gry o tron" obejrzała rekordowa liczba widzów

Szósty odcinek ostatniego sezonu serialu łącznie na HBO, HBO Go i HBO NOW obejrzało 19.3 milionów widzów i jest to oficjalny rekord, który tydzień padł po poprzednim. Piąty odcinek obejrzało bowiem 18,4 mln osób.

Na dodatek stacja podkreśla, że 13,6 mln osób obejrzało odcinek w czasie telewizyjnej audycji, co stanowi rekord na tym polu. Ostatni raz ta sztuka udała się w czasie emisji premierowego odcinka czwartego sezonu "Rodziny Soprano" w 2002 roku - wtedy telewizory włączyło 13,4 mln widzów. No i nie zapominajmy o tym, że mówimy tylko o legalnych źródłach - są jeszcze widzowie korzystający z nielegalnych kopii, premierę ósmej serii zobaczyło w ten sposób 55 mln ludzi, o czym donosili analitycy z firmy MUSO.

>>>"Gra o tron". Wzruszające pożegnanie - Emilia Clarke i Sophie Turner dziękują fanom<<<

Serialowy Jamie Lannister dziękuje widzom

Aktor Nikolaj Coster-Waldau, który w serialu wcielał się w Jamiego Lannistera nagrał dla fanów specjalny film z podziękowaniami.

No popatrzcie, ostatni odcinek z rekordową liczbą widzów. Ale to koniec, to trochę smutne. Ale co za wspaniałych 10 lat. Bardzo dziękuję za oglądanie, jestem niezwykle wdzięczny. I co za finał! Uważam, że był świetny.


Oprócz tego, że wyraża swoją wdzięczność za rekordową oglądalność i smutek związany z faktem, że to już koniec przygody z "Grą o tron", Coster-Waldau podrzuca fanom pomysł na nowy serial i sugeruje, że może trzeba by w tej sprawie przycisnąć szefostwo HBO:

I Arya... Ja wiem, że robią prequele, a co z sequelem o Aryi? Mam taki pomysł... Możecie napiszecie petycję do HBO, żeby zrobili sequel "Gry o tron" z Aryą Stark?
 

Nie wydaje się nam, żeby aktor robił to interesowanie - ostatecznie jego postać zginęła w dość przykrych okolicznościach jeszcze w przedostatnim odcinku serialu. 

>>>"Gra o tron". Kolejna wpadka na planie. W roli głównej butelka wody<<<

Wszystko, co wiemy o ostatnim sezonie "Gry o Tron" - słuchaj nowego podcastu TOK FM. Dla prawdziwych fanów!

Więcej o: