Sharon Stone i Marilyn Manson zagrają w "Nowym papieżu". Pozują na planie serialu HBO

Sharon Stone i Marilyn Manson dołączyli do obsady serialu "Nowy papież", kontynuacji hitu HBO, w którym tytułową rolę zagrał Jude Law. I choć aktor powróci w kolejnych odcinkach, poznamy także tytułową nową głowę Kościoła katolickiego - w tę rolę wcieli się John Malkovich.

"Młody papież" opowiadał o młodym kardynale Lennym Belardo, który zostaje pierwszym amerykańskim papieżem. Przyjmuje imię Pius XIII i - łagodnie rzecz ujmując - różni się od tego, jak większość widzów do tej pory wyobrażała sobie kogoś, kto sprawuje taką funkcję.

Sharon Stone i Marylin Manson w "Nowym papieżu". Zdjęcia z planu serialu HBO

Twórcy, z reżyserem poprzedniej serii - Paolo Sorrentino na czele, pracują teraz nad kontynuacją serialu zatytułowaną "Nowy papież". Oprócz Johna Malkovicha zagrają w nim gościnnie Sharon Stone i Marilyn Manson. HBO pokazało zdjęcie, na którym widać aktorkę z odtwórcą tytułowej roli: 

 

Marilyn Manson, kontrowersyjny muzyk, który ma na koncie role m.in. w "Zagubionej autostradzie" Davida Lyncha, zamieścił fotografię z planu na swoim Instagramie.

 

Sharon Stone, aktorka nominowana do Oscara za świetną rolę w "Kasynie" (reż. Martin Scorsese), znana także z kultowego "Nagiego instynktu" czy "Szybcy i martwi", będzie pracowała z Sorrentino po raz pierwszy. Podobnie jak w przypadku Mansona, szczegóły dotyczące bohaterów nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości. Fabuła serialu jest trzymana w tajemnicy.

Jude Law, który dostał za swoją rolę nominację do Złotych Globów, teraz będzie musiał prawdopodobnie zmierzyć się z drugim - nowym - papieżem. "Nowy papież" ma liczyć osiem odcinków. Premiera produkcji HBO nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie serial będzie można oglądać pod konie tego albo na początku przyszłego roku.

Więcej o: