"Czarnobyl" najlepiej ocenianym serialem w bazie filmowej IMDb. Pokonał "Grę o tron" i "Breaking Bad"

Serial "Czarnobyl" został najlepiej ocenionym serialem w bazie filmowej IMDb. Najnowsza produkcja HBO pokonała dotychczasowych liderów - "Grę o tron" i "Breaking Bad".

Po zaledwie trzech tygodniach od premiery serialu w serwisie HBO GO "Czarnobyl" pokonał takie produkcje jak "Breaking Bad" czy "Grę o tron". Ponadto produkcja osiągnęła taki sukces po premierze zaledwie trzech z pięciu odcinków.

"Czarnobyl" z lepszymi notami od "Breaking Bad" i "Gry o tron" w serwisie IMDb

"Czarnobyl" osiągnął imponujący wynik 9,6 w dziesięciopunktowej skali w największej na świecie internetowej bazie danych na temat filmów i ludzi z nim związanych - IMDb. Na tę chwilę serial oceniony został ponad 32 tysięcy razy. Dla porównania serial "Breaking Bad" ma ocenę 9,5, a "Gra o tron" - 9,4.

Akcja "Czarnobylu" rozpoczyna się 26 kwietnia 1986 roku, kiedy w elektrowni jądrowej dochodzi do wybuchu. Eksplozja reaktora powoduje skażenie 400 razy większe od bomby, która 41 lat wcześniej została zrzucona na Hiroshimę. Serial opowiada historię ratowników, którzy z poświęceniem zdrowia i życia, starają się zminimalizować skutki katastrofy.

 

W rolach głównych wystąpili Jared Harris, Stellan Skarsgard, Emily Watson czy Jessie Buckley.

Jared Harris ("The Crown", "Mad Men") wciela się w produkcji HBO w Walerija Legasowa, wiodącego radzieckiego fizyka jądrowego, członka komisji badającej przyczyny awarii, który jako pierwszy zrozumiał skalę katastrofy. Stellan Skarsgard ("Melancholia", "Buntownik z wyboru") gra zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR Borysa Szczerbinę, który z kremlowskiego nadania przewodniczył pracom rządowej komisji ds. Czarnobyla w pierwszych godzinach po awarii. Emily Watson ("Hilary i Jackie" i "Przełamując fale") dostała rolę Ulany Khomyuk, radzieckiej fizyczki jądrowej, która chce poznać prawdziwe przyczyny wybuchu reaktora.

Reżyserem produkcji jest Johan Renck. Miniserial składa się z pięciu odcinków. Na platformie HBO GO dostępne są już trzy epizody - następne dwa będą miały premierę 28 maja i 4 czerwca.  

Więcej o:
Komentarze (37)
"Czarnobyl" najlepiej ocenianym serialem w bazie filmowej IMDb. Pokonał "Grę o tron" i "Breaking Bad"
Zaloguj się
 • rumakmorski

  Oceniono 21 razy 19

  Fenomenalny. Aż mi się ohydny smak płynu Lugola przypomniał.

 • waldek.gorecki

  Oceniono 20 razy 18

  Dzieło sztuki, niespieszne studium zdarzeń. I ta rzeczywistość sowiecka. Straszne i świetne zarazem.

 • saves

  Oceniono 17 razy 17

  Jak ja kląłem przy scenach z aparatczykowskim betonem.. ;) Profesor nawet nie może wyłożyć prawdy, bo ta jest niewygodna dla światłej wizji świata komitetu centralnego. Jednocześnie aż ciarki mnie przechodziły, gdy technicy brnęli odkręcać zawory w zalanych korytarzach. Połączenie buty i arogancji władzy z heroizmem i odwagą ratowników (techników, strażaków czy górników)
  Dawno nie było tak emocjonującego serialu.

 • qlt82

  Oceniono 31 razy 17

  Nawet sie troche dziwie bo serial to nie banaly w stylu Breaking Bad - to jest bardzo dojrzaly, powazny serial na trudny temat z niespotykana realizacyjna precyzja.

 • stalinmourinho

  Oceniono 16 razy 16

  Serial jest - jak dotąd - po prostu tak znakomity, że po kilku minutach przestałem zwracać uwagę na aktorów mówiących po angielsku. A to, co zrobiły osoby odpowiedzialne za scenografię, to powinien być temat na odrębną recenzję. Czapki z głów.

 • wojciech.pastuszka

  Oceniono 17 razy 15

  Jak na razie widziałem dwa odcinki. Doskonałe.

 • marek.usc

  Oceniono 14 razy 14

  Niesamowity film.

 • kadanka

  Oceniono 12 razy 12

  no cóż, scenariusz napisalo zycie:P serial jest fantastycznie zrealizowany, swietni aktorzy, dobre dialogi. a krewcy gornicy najlepsi:D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX