"Star Trek: Picard". Po 25 latach Patrick Stewart wraca jako kapitan USS Enterprise - jest pierwszy zwiastun

W Polsce to chyba właśnie Jean-Luc Picard jest najbardziej znanym kapitanem ze "Star Treka". Miał premierę w TVP 7 września 1990 roku, później mogli go oglądać widzowie TVN. Po 25 latach Patrick Stewart wraca do roli, która przyniosła mu sławę.
Zobacz wideo

23 maja tego roku minęło równe ćwierć wieku od emisji ostatniego odcinka serialu "Star Trek: Następne pokolenie". 178 odcinków, w których USS Enterprise dowodził kapitan Picard to już przeszłość - teraz Patrick Steward będzie gwiazdą nowej produkcji: "Star Trek: Picard".

"Star Trek: Picard". Po 25 latach Patrick Stewart wraca - jest pierwszy zwiastun

 

Wygląda na to, że przez lata Picard wiódł spokojne życie, prowadząc winnicę, ale stanie się coś, co sprawi, że wróci do Gwiezdnej Floty. 

Bohater, którego od lat gra Stewart, pojawia się też w filmach z serii: "Star Trek: Pokolenia", "Star Trek: Pierwszy kontakt", "Star Trek: Rebelia" i "Star Trek: Nemesis". Aktor zagrał również gościnnie w odcinku pilotażowym serialu "Star Trek: Stacja kosmiczna".

Oprócz Patricka Stewarta w obsadzie nowej produkcji znaleźli się m.in. Santiago Cabrera ("Wielkie kłamstewka", "Muszkieterowie"), Isa Briones ("American Crime Story"), Alison Pill ("American Horror Story", "Newsroom") i Harry Treadaway ("Dom grozy").

Nowy serial będzie miał premierę jesienią tego roku - dokładna data nie jest jeszcze znana. Pierwszy sezon to 10 odcinków. W Polsce będzie można oglądać je w Amazon Prime Video.

Więcej o: