Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka w nowym serialu Canal+. "Efekt jest piorunujący"

Canal+ przygotowuje dla swoich widzów kolejną polską produkcję przy współpracy z najlepszymi rodzimymi pisarzami i parą doskonałych aktorów. Magdalena Cielecka i Maciej Stuhr zagrają w kilkuminutowych scenach, które specjalnie dla nich napisali m.in. Jakub Żulczyk i Dorota Masłowska.
Zobacz wideo

"Pisarze. Serial na krótko" to nowa i dość ambitna w założeniach krótkometrażowa seria Canal Plus, którą wyreżyserował Mikołaj Lizut. We współpracy z najciekawszymi polskimi artystami powstały mini-scenariusze opisujące różne zjawiska społeczne związane z obyczajami, polityką, kulturą czy relacjami międzyludzkimi.

>>>"Król" na podstawie powieści Szczepana Twardocha nabiera kształtów. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu Canal Plus<<<

"Pisarze. Serial na krótko" w Canal+. W głównych rolach Maciej Stuhr i Magdalena Cielecka

Sprawa wygląda prosto. Artyści tacy jak Jakub Żulczyk, Dorota Masłowska, Katarzyna Nosowska czy Krzysztof Varga dostali propozycję, żeby napisać krótkie sceny dla pary aktorów. Nie było żadnych ograniczeń co do tematu czy stylistyki, ani nawet miejsca akcji. Oni napisali, a zagrają je teraz Magdalena Cielecka i Maciej Stuhr.

Każdy z krótkich odcinków będzie sygnowany nazwiskiem autora scenariusza, a pierwsze z nich będziemy mogli zobaczyć już 8 czerwca o 20.45 na Canal+. Najpierw zobaczymy dzieła Krzysztofa Vargi ("Nagrobek z lastryko", "Gulasz z turula") i Jakuba Żulczyka, autora "Wzgórza psów" i współscenarzysty słynnego "Belfra".

 

15 czerwca na antenie zobaczymy odcinki stworzone przez Dorotę Masłowską ("Wojna polsko-ruska nad flagą biało-czerwoną") i piosenkarkę Kasię Nosowską, która napisała powieść "A ja żem jej powiedziała".

>>"Żmijowisko". Paweł Domagała wystąpi w roli głównej w nowym serialu na podstawie kryminału Chmielarza<<

Reżyser serialu, Mikołaj Lizut komentuje:

Pomysł na „Pisarzy. Serial na krótko” wziął się z dość banalnego przeświadczenia, że wybitni artyści mają nam do opowiedzenia bardzo fajne rzeczy, są wzruszający, błyskotliwi i dowcipni. Niestety często media stawiają ich w niezręcznych rolach: pytają muzyków o politykę, pisarzy o modne ubrania, czy aktorów o ulubioną kuchnię. W naszym serialu poprosiliśmy jedynie wybitnych pisarzy o pisanie, zaś znakomitych aktorów o granie. Efekt jest piorunujący.

Onetowi wytłumaczył dodatkowo:

W całym tym projekcie nie narzucałem żadnych ograniczeń pod względem treści czy tematu. To ma być krótka scena na kobietę i mężczyznę. Takie zadanie dałem pisarzom. Czasem jest to historia troszkę skeczowa, pod hasłem "nic nie jest takim, jakie się wydaje". Czasami natomiast będzie to historia przewrotna, poruszająca. Mam nadzieję, że wstrząśnie widzami.

Jedyne, co będzie łączyć te odcinki poza aktorami, jest wątek muzyczny, który stworzył Paweł Krawczyk, z HEY.

Canal+ pracuje w tym roku także nad serialowymi adaptacjami dwóch poczytnych polskich powieści - "Króla" Szczepana Twardocha i "Żmijowiska" Wojciecha Chmielarza. 

Więcej o: