"Gra o tron: Ostatnia warta". Emocjonalna reakcja Kita Haringtona na to, co Jon Snow robi w finale [WIDEO]

Zdaniem niektórych fanów serialu "Gra o tron" reakcja Kita Haringtona dowiadującego się po raz pierwszy, jaki los zgotowali jego postaci scenarzyści w ostatnim odcinku, budzi więcej emocji niż sam serial. Można ją zobaczyć w filmie dokumentalnym "Gra o tron: Ostatnia warta".

Fragment filmu dokumentalnego "Gra o tron: Ostatnia warta" pokazuje moment, w którym Kit Harington dowiaduje się, że to Jon Snow zabije Daenerys Targaryen - swoją królową i ukochaną, a także ciotkę. Pojawiło się niedowierzanie, poleciały łzy.

Emocjonalna reakcja Kita Haringtona na to, co Jon Snow robi w finale [WIDEO]

 

Podobno aktor nie chciał sam czytać scenariusza w domu i poznać losów swojej postaci. Zrobił to dopiero podczas oficjalnej próby przy stole, w obecności całej obsady, żeby poczuć większe emocje. Dlatego, w odróżnieniu od innych, nie zapoznał się z fabułą w domu. 

Warto przyjrzeć się również temu, w jaki sposób reaguje Emilia Clarke, która już wcześniej wiedziała, co się święci. Aktorka, która grała rolę Daenerys przez osiem sezonów, prawie chowa się po stół. Zdecydowanie mniej emocjonalnie do sprawy podeszła choćby Sophie Turner, która siedzi obok Haringtona, no ale to nie w jej serce ma zostać wbity sztylet.

"Gra o tron: Ostatnia warta" - ostateczne pożegnanie

Dwugodzinny dokument Jeanie Finlay, który miał już premierę w HBO, pokazał m.in., jak przy ósmej serii pracowali charakteryzatorzy, twórcy efektów specjalnych i aktorzy. Dokumentalistka spędziła rok z ekipą na planie pożegnalnego sezonu "Gry o tron".

Zakończenie serialu budzi skrajne emocje. Z jednej strony odcinek zebrał bardzo niskie oceny choćby w serwisie Rotten Tomatoes, z drugiej - wyniki badania przeprowadzonego dla "Hollywood Reporter" pokazują, że zadowolonych widzów było więcej niż zawiedzionych. 

"Gra o tron". Polscy blogerzy po finale: "scenariusz pisany na kolanie", "zabrakło wyobraźni" >>

Wszystko, co wiemy o ostatnim sezonie "Gry o Tron" - słuchaj podcastu TOK FM. Dla prawdziwych fanów!

Więcej o: