"Gra o tron". Maisie Williams zdradza, jakiego zakończenia chciała dla Aryi Stark

Maisie Williams trafiła na plan serialu HBO "Gra o tron" jako 14-latka, a teraz po ośmiu latach pożegnała się z widzami i rolą Aryi Stark. Zapytana o to, czego najbardziej żałuje, aktorka miała od razu gotową odpowiedź.
Zobacz wideo

Dziennikarz EW spytał Maisie Williams, czego chciała dla swojej bohaterki, a co się nie wydarzyło. Okazuje się, że tego, o czym myślało wielu wielbicieli "Gry o tron": wspólnej sceny z Leną Headey, w której Arya zabija Cersei Lannister.

- Chciałam spotkać się na planie z Leną, bo to zawsze dobra zabawa - odpowiedziała Williams. - Chciałam też, żeby Arya zabiła Cersei, nawet jeśli sama miałaby zapłacić za to życiem. Nawet w momencie, gdy Cersei była z Jaimem, myślałam [podczas czytania scenariusza - red.]: Teraz on "odsłoni" twarz i okaże się, że to Arya, i zginą oboje - dodała aktorka.

Trzeba przyznać, że to byłoby ciekawe zakończenie wątku, które zresztą pojawiało się wśród fanowskich teorii na temat imienia Cersei znajdującego się na liście "ludzi do zabicia", którą stworzyła Arya.

Tak się jednak nie stało. Arya po rozmowie z Ogarem zrezygnowała z pogoni za Cersei i w ostatnich minutach filmu wsiadła na statek, by odkrywać nowe lądy. - Ogar pyta: "Chcesz być taka jak ja? Chcesz takiego życia?" - wspomina aktorka. - W głowie słyszę "tak", ale chyba to, że Arya spała z Gendrym i znowu spotyka Jona, sprawia, że dochodzi do wniosku, że nie walczy już tylko dla siebie, ale także dla rodziny - to powoduje, że do głosu dochodzą emocje, których dawno nie czuła. Gdy Ogar zadaje jej te pytania, nagle otwierają się dla niej nowe możliwości. To był dla mnie szok, bo nie tak wyobrażałam sobie jej los - dodaje Williams i podsumowuje:

Arya dostaje zakończenie nie w stylu "Gry o tron", ale szczęśliwe zakończenie.

Fani postaci nie mogą liczyć na to, że jeszcze kiedyś zobaczą ją na ekranie. Dyrektor programowy HBO powiedział, że nie ma co czekać na sequel z bohaterami znanymi z "Gry o tron".

Wszystko, co wiemy o ostatnim sezonie "Gry o Tron" - słuchaj podcastu TOK FM. Dla prawdziwych fanów!

Więcej o: