Jason Momoa wspomina kręcenie "Gry o tron". Pod zdjęciem z Irlandii napisał: Byłem zbyt spłukany, żeby polecieć do domu

Jason Momoa grał zaledwie w jednym sezonie "Gry o tron", ale jego rola i tak zapadła fanom w pamięć na długie lata. Ostatnio podzielił się swoim zdjęciem z czasów, kiedy pracował na planie serialu i akurat miał przerwę w nagraniach.
Zobacz wideo

Jason Momoa w "Grze o tron" zagrał Khala Drogo - przywódcę walecznych Dorthraków i męża Daenerys Targaryen, portretowanej przez Emilię Clarke. Jego postać nie zagościła w serialu zbyt długo - bohater zginął jeszcze przed końcem pierwszej serii. Jednak ta śmierć dała początek przemianie Daenrys w Matkę Smoków, więc nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Także kariera samego Jasona nabrała potem rozpędu - został odtwórcą roli Aquamana i zyskał miliony fanów na całym świecie.

>>>Żegnaj, Khalu Drogo! Jason Momoa po 7 latach zgolił brodę. Po co? Dla środowiska<<<

Jason Momoa wspomina kręcenie "Gry o tron"

Sam Momoa wspomina plan "Gry o tron" z pewnym rozrzewnieniem, podzielił się właśnie ze swoimi fanami fotografią z czasów, kiedy kręcili zdjęcia w Irlandii. Aktor leży w bagażniku vana gdzieś na poboczu w Donegal. Pod zdjęciem napisał, że właśnie trochę grzebał w swojej galerii na telefonie i znalazł tę sympatyczną pamiątkę:

To były niesamowicie proste chwile z moim najlepszym przyjacielem [Braianem Andrew Mendozą]. Podczas kręcenia "Gry o tron" mieliśmy krótką przerwę, ale byliśmy zbyt spłukani, żeby polecieć do domu. Wynajęliśmy więc vana w Belfaście i jeździliśmy po pięknej i niesamowitej Irlandii w poszukiwaniu najlepszej pinty Guinessa. Okazuje się, że wszędzie jest idealny. Wspominam z tamtego czasu tylu niesamowitych ludzi i historii, a te najprostsze z nich pamiętam najlepiej. Ciągle tęsknię za rodziną. Długa droga za mną, a ciągle czuję, że dopiero zaczynam. (..) PS. Poproście Braiana o więcej zdjęć, on ma te najlepsze. Aloha. Jason.
 

Jason Momoa w "Grze o tron" grał prawie 10 lat temu, ale widać, że ciągle jest przywiązany do ludzi, których poznał na planie i samej produkcji. Nie krył wzburzenia, kiedy oglądał finałowy odcinek "Gry o tron", w którym jego serialowa małżonka Daenerys ginie ugodzona sztyletem w serce przez Jona Snowa. Jason oglądał go z Węgier, gdzie obecnie pracuje na planie najnowszej adaptacji "Diuny". Nie przebierał w słowach.

>>>"Gra o tron". Jason Momoa naprawdę był wściekły, kiedy zobaczył finał serialu<<<

Aktor urodził się 1 sierpnia 1979 roku na Hawajach. Pochodzi z artystycznej rodziny - jego matka Coni jest fotografką, a ojciec to malarz Joeph Momoa. Jason początkowo chciał zostać biologiem morskim, ale ostatecznie zdecydował się na karierę aktorską. Zaczynał jako model, w 1999 roku zdobył nawet tytuł Hawajskiego Modela Roku.

Jego pierwszą głośną rolą był Jason Ioane w słynnym "Słonecznym patrolu". Można go zobaczyć w serialu "Gorące Hawaje", a także w "Gwiezdnych wrotach: Atlantyda". W 2011 roku pojawił się w "Grze o tron" i zagrał tytułową rolę w "Conanie Barbarzyńcy" - ten film jednak nie spotkał się z pozytywnym przyjęciem. Niemniej w 2016 roku zagrał Aquamana w filmie "Batman v Superman", rok później w "Lidze Sprawiedliwości", a w 2018 roku miał własny film "Aquaman", który okazał się największym przebojem wytwórni DC.

Więcej o: