Nowy horror na Netfliksie powoduje, że ludziom robi się niedobrze. Nie tylko sceny z wymiotami są zbyt realistyczne

Netflix w maju wypuścił nowy horror pt. "Perfekcja". To historia dwóch wiolonczelistek, ale nie dajcie się zwieść. Filmowcom udało się na tyle przekonująco pokazać sceny, w których jedna z bohaterek wymiotuje przez okno, czy widzi ruszające się pod jej skórą larwy, że także widzowie czują nudności. Co ciekawe, nie powstrzymuje ich to od polecania filmu innym ludziom.
Zobacz wideo

"Perfekcja" pojawiła się na Netfliksie 24 maja i wywołała sporo zamieszania. Nie chodzi tylko o to, że główne bohaterki mają ze sobą romans. Liczni użytkownicy mediów społecznościowych nie ukrywają, że po obejrzeniu tego filmu jest im zwyczajnie niedobrze i chce im się wymiotować przez wybitnie plastyczne ujęcia, w których jedna z aktorek dostaje ataku nudności w autobusie i biegunki.

>>>Netflix - lista tytułów, które znikną z platformy do końca maja<<<

"Perfekcja" na Netfliksie doprowadza ludzi do wymiotów

"Perfekcja" to film o Charlotte (Allison Williams), wybitnej wiolonczelistce, która jedzie do Chin na konkurs muzyczny. Na miejscu spotyka swojego byłego nauczyciela Antona (Steven Webber) i jego nową uczennicę Lizzie (Logan Browning). Dziewczęta szybko nawiązują ze sobą bliską relację i wybierają się razem na wycieczkę w głąb chińskiej prowincji - zanim jednak tam pojadą Lizzie bierze tabletki na ból głowy, bo męczy ją kac.

Już w autobusie zaczynają się kłopoty, a widzowie mają szansę zobaczyć te sceny, których wiele osób doprowadziły do nudności. Lizzie robi się bardzo niedobrze i wymiotuje za okno. Wydzielina spływa po szybie, dzięki czemu widać, że pełzają w niej jakieś larwy. Chwilę potem dziewczyna dostaje biegunki, przez co zostaje z autobusu wyrzucona razem ze swoją towarzyszką. Niemniej sugestywne były sceny, w których larwy pełzają jej pod skórą. Część z nich możecie zobaczyć w poniższym zwiastunie:

 

>>>Netflix podał datę premiery ostatniego sezonu "Orange is the new black". To już niedługo!<<<

Użytkownicy Netfliksa, którzy film zobaczyli, podzielili się swoimi wrażeniami na Twitterze. Wiele osób podkreśla, że 90-minutowa projekcja doprowadziła ich do kiepskiego stanu:

Myślę, że zachorowałam od samego oglądania "Perfekcji". To bardzo zaraźliwy film.
"Perfekcja" na Netfliksie jest CHORA. W złym sensie, boli mnie całe ciało, nie mogę się ruszać i czuję, że będę wymiotować.
Ta scena z autobusu mnie zemdliła.

Nie powstrzymuje ich to też od polecania filmu innym:

Obejrzałem właśnie "Perfekcję" i uważam, że to doskonały film.
◊Różnorodna obsada
◊Bohaterki są homoseksualne
◊Mnóstwo zwrotów akcji, których trudno się domyślić
◊Cielesny horror do granic możliwości
◊Całkowicie pokręcony w ten najlepszy sposób
Czemu nikt nie mówi więcej o tym filmie?


Film wyreżyserował Richard Shepard, który wcześniej nakręcił choćby obraz "Don Hemingway" z Judem Law i Emilią Clarke w rolach głównych. Jego najnowsze dzieło miało premierą na festiwalu Fantastic Fest i zebrało tam bardzo pozytywne recenzje. Krytycy się zgadzają, że mocną stroną historii są zaskakujące zwroty akcji, a całość trzyma w nieustannym napięciu.

>>Premiery Netflix w czerwcu: Pojawią się polskie filmy, w tym "Katyń". Będzie nowy "Blade Runner" i premiera "Black Mirror"<<

Więcej o: