Netflix skończył kręcić "Wiedźmina". Potwierdziła to główna producentka

"Wiedźmin" w produkcji Netfliksa właśnie wchodzi w kolejną fazę - już niedługo zacznie się montaż. Główna producentka serialu Lauren S. Hissrich przekazała to w mediach społecznościowych.
Zobacz wideo

"Wiedźmin" z Henrym Cavillem w roli głównej ma mieć premierę jeszcze w tym roku. Ekipa filmowa pracowała nad serialem przez kilka ostatnich miesięcy w Europie. Kręcili głównie na Węgrzech, ale zawitali także na jakiś czas do Polski. Okazuje się, że zdjęcia do nowego serialu Netfliksa oficjalnie się skończyły.

>>>"Wiedźmin". Ekipa Netfliksa pracuje w Polsce. Są fanowskie zdjęcia i nagrania z planu. Są Triss i Maciej Musiał<<<

Netflix skończył kręcić "Wiedźmina"

Lauren S. Hissrich na swoim profilu na Instagramie podzieliła się zdjęciem z tak zwanego "wrap party". Takie imprezy wyprawia się zazwyczaj po zakończeniu prac na palnie filmowym. I właśnie taka feta odbyła się prawdopodobnie wczoraj. Lauren napisała przy swojej fotografii z tego wydarzenia:

Skończyliśmy z pierwszym sezonem! Jestem taka podekscytowana, taka dumna i taka zmęczona.
 

Poza Węgrami i zamkiem w Ogrodzieńcu filmowcy gościli także na Hiszpańskiej wyspie La Palma. Ostatnio też zaczęły krążyć po sieci zdjęcia, na których widać zbroje Nilfgaardzkich żołnierzy - Nilfgaard to najpotężniejsze cesarstwo w wiedźminowym uniwersum.

>>>Mamy potwierdzenie! Twórcy "Wiedźmina" pojawili się w Polsce<<<

Nie wiadomo jeszcze, kiedy konkretnie będziemy mogli się nacieszyć nową adaptacją "Wiedźmina", ale orientacyjnie szefowie Netfliksa mówią o ostatnim kwartale tego roku. Z kolei serwis Recapped zamieścił jakiś czas temu informację, że premiery możemy się spodziewać 20 grudnia 2019 roku. To o tyle interesujące, że ten sam serwis jako pierwszy napisał, że to Henry Cavill dostał tytułową rolę w serialu. Także z tego źródła pochodziła potwierdzona później oficjalnie informacja, że w "Wiedźminie" wystąpi Anya Chalotra, która wcieli się w Yennefer. Poprosiliśmy więc o oficjalny komentarz i otrzymaliśmy odpowiedź od przedstawicielki Netfliksa:

Nie potwierdzamy informacji dot. daty premiery "Wiedźmina".

Serwis sugeruje także, że jeszcze przed emisją pierwszej serii, Netflix zamówił już 2. sezon produkcji. To potwierdzałby podpis pod zdjęciem samej Hissrich. Jednak także tego nie potwierdzono.

"Wiedźmin" - będzie osiem odcinków

Pierwszy sezon "Wiedźmina" ma składać się z ośmiu odcinków. W serialowej ekranizacji cyklu powieści Andrzeja Sapkowskiego oprócz Henry'ego Cavilla i Anyi Chalotry na pewno pojawią się Freya Allan jako Ciri i Joey Batey, który zagra Jaskra. W obsadzie produkcji znalazł się także polski aktor Maciej Musiał, który ma już na koncie współpracę z Netfliksem. Musiał zagrał główną rolę w pierwszym polskim serialu wyprodukowanym dla serwisu - "1983".

>>Michał Żebrowski na zdjęciu bez koszulki ze starym plakatem "Wiedźmina". Fani: Geralt jest tylko jeden<<

Więcej o: