"Gra o tron". Plakat pierwszego sezonu zdradzał zakończenie serialu!

"Gra o tron" skończyła się w sposób dla wielu osób zaskakujący. Nowym królem Westeros został Bran Stark, czego prawie nikt się nie spodziewał. Jednakże wystarczy spojrzeć na plakat pierwszej serii, ten z serialowym Nedem Starkiem, żeby dojść do wniosku, że wskazówki dotyczące takiego finału pojawiły się już na samym początku. Nikt wcześniej po prostu nie zwrócił na to uwagi.
Zobacz wideo

Ostatni sezon "Gry o tron" przyciągnął przed ekrany rekordową liczbę widzów, mimo że zebrał też najbardziej krytyczne opinie ze wszystkich serii. Powstała nawet petycja, by nakręcić go jeszcze raz, tym razem z "kompetentnymi scenarzystami". Wśród licznych zarzutów znalazł się także ten o niezrozumiałej decyzji, by na nowego króla Westeros wybrać Brana Starka.

>>>"Gra o tron". Fani wściekli na producentów za finał, a kluczową decyzję podjął George R.R. Martin<<<

Plakat pierwszego sezonu "Gry o tron" zawierał spoiler!

Okazuje się, że choć George R.R. Martin nie zdążył jeszcze napisać książek, które opisywałyby zwieńczenie jego sagi, a dwa ostatnie sezony były w dużej mierze zaprojektowane przez Dana Weissa i Davida Benioffa, to akurat ten element był pomysłem samego pisarza. A już na plakacie pierwszego sezonu "Gry o tron" można dopatrzeć się zapowiedzi takiego rozwiązania.

Na rzeczonym plakacie na Żelaznym Tronie siedzi Ned Stark, którego grał Sean Bean. Na poręczy obok niego przycupnęła czarna wrona. Dlaczego to takie ważne?

>>"Gra o tron: Ostatnia warta". Emocjonalna reakcja Kita Haringtona na to, co Jon Snow robi w finale [WIDEO]<<

Bo Bran Stark w toku serialowych wydarzeń odkrył, że posiada moc przenoszenia się w przeszłość siłą swojego umysłu. Oprócz tego ma także wizje dotyczące teraźniejszości i przyszłości. By nauczyć się posługiwać swoim magicznym talentem, przeszedł za Murem szkolenie u Trójokiej Wrony, by ostatecznie przejąć jej rolę i imię w sezonie szóstym. Zatem wrona siedząca na tronie u boku jego ojca ma być jasnym sygnałem, kto ostatecznie przejmie władzę nad Westeros.

Fani sami się teraz dziwią, że wcześniej tego nie zauważyli.

Cholera, powiedzieli nam to, zanim puścili jakikolwiek odcinek. To wrona obok Neda Starka na plakacie promującym pierwszy sezon.
Czy ktokolwiek zauważył wronę obok Neda na plakacie pierwszego sezonu? Wrona plus Ned Stark na Żelaznym Tronie równa się Bran Stark. Mieliśmy to przed oczami CAŁY CZAS.

Faktem jest, że choć autor "Gry o tron" nie skończył jeszcze pisać swoich książek, to jednak na kilka wątków ma już od dawna gotowe pomysły i wątek Brana Starka jest jednym z nim. Podobnie było też w przypadku jego towarzysza Hodora. 

>>"Gra o tron". Maisie Williams zdradza, jakiego zakończenia chciała dla Aryi Stark<<

Książki z serii "Pieśń Lodu i Ognia" dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: