"Sanktuarium zła". Agnieszka Grochowska w przerażającym szwedzkim serialu [ZWIASTUN]

Agnieszka Grochowska zagrała psychiatrę dr Kowalską w serialu sensacyjnym twórców "Millenium". "Sanktuarium zła" już niedługo debiutuje w polskiej telewizji.
Zobacz wideo

"Sanktuarium Zła" to szwedzki ośmioodcinkowy thriller, do którego zdjęcia kręcone były w zeszłym roku w Alpach oraz w Rzymie. Agnieszka Grochowska gra w nim dr Kowalską, pracującą w sanatorium w Alpach. To naukowiec, psychiatra, której specjalizacją są kobiety o osobowościach psychopatycznych. Jest nowa w zespole, a jej zadaniem jest również motywowanie pracowników, aby na wszystko mieli oczy szeroko otwarte. Jej urok osobisty i chęć do współpracy to otoczka, która pozwala ukryć ogromne ambicje. Gdy jednak Kowalska zostanie zaatakowana, będzie się mścić.

"Sanktuarium zła". Agnieszka Grochowska w przerażającym szwedzkim serialu [ZWIASTUN]

 

- To był dla mnie wspaniały "poligon doświadczalny" - wspomina pracę na planie Agnieszka Grochowska. - Dwa i pół miesiąca w obezwładniającym Rzymie, potem miesiąc w Alpach. 40 dni zdjęć po angielsku, to trochę jak zaczynanie od nowa. Próba znalezienia osobowości w obcym języku, mojej jako aktorki a potem postaci. Fascynujący proces w towarzystwie genialnego Matthew Modine, od którego uczysz się nawet kiedy w czasie przerwy żartuje - dodaje aktorka. 

Główne bohaterki "Sankruarium zła" to pochodzące ze Szwecji, rozdzielone w przeszłości, identyczne bliźniaczki Siri i Helena. Gdy Helena dostaje zaproszenie od Siri, by odwiedziła ją w sanatorium, w którym mieszka, kobieta w pierwszej chwili jest niechętna. Jednak wizja wakacji w Alpach ostatecznie ją przekonuje. 

Po kilku dniach Siri informuje Helenę, że ma do załatwienia ważną sprawę. Prosi siostrę o zastępstwo, lecz ta, mimo zauroczenia pensjonatem, odmawia. Wkrótce Siri znika. Pozostawiona sama sobie Helena zaczyna rozumieć, że jej siostra szybko nie wróci. Odkrywa także, że w sanktuarium, w którym przebywa, prowadzone są mrożące krew w żyłach eksperymenty na pacjentach chorych psychicznie. 

Uwięziona Helena zauważa, że nikt nie jest tu tym, za kogo się podaje. Na domiar złego wszyscy biorą ją za Siri. Otoczona grupą niebezpiecznych manipulatorów kobieta uświadamia sobie, że będzie musiała posunąć się do najgorszych czynów, aby przetrwać.

W podwójną rolę Siri i Heleny wciela się Josefin Asplund. W obsadzie "Sankruarium zła" znalazł się również Matthew Modine ("Stranger Things", "Full Metal Jacket", "Ptasiek"), który gra dyrektora sanatorium. 

"Zasada przyjemności" - nowy polski serial kryminalny w Canal+ z odkodowaną premierą >>

"Sankruarium zła" będzie można oglądać w Canal + od 6 czerwca.

Więcej o: