"Gra o tron". Aktor, który grał Lorasa Tyrella, przewidział zakończenie wielu wątków już w 2015 roku

Finn Jones, który w serialu "Gra o tron" grał Lorasa Tyrella, już kilka lat temu w wywiadzie opowiadał, jak wyobraża sobie zakończenie serialu HBO. Okazuje się, że aktor, który jest fanem książek George'a R.R. Martina, w wielu przypadkach trafił w dziesiątkę.
Zobacz wideo

Finn Jones w 2015 roku udzielił wywiadu magazynowi "Vulture", a teraz przypomniał o nim serwis Buzzfeed - okazało się bowiem, że serialowy Loras dobrze obstawił podczas rozmowy, kto w ostatnim odcinku będzie rządził w Królewskiej Przystani, ale miał rację także w sprawie poprowadzenia kilku innych wątków przez scenarzystów. HBO emitowało w tym czasie piątą serię "Gry o tron", ostatnią, w której twórcy serialu posiłkowali się jeszcze sagą "Pieśń Lodu i Ognia" George'a R.R. Martina. W szóstej bohater grany przez Jonesa zginął w wybuchu septu Baelora.

Aktor w rozmowie z "Vulture" powiedział m.in.:

Chciałbym zobaczyć, jak Wróble oszpecają Lorasa...

I tak się stało - był to element nawrócenia Lorasa, wcześniej wychwalanego i dumnego ze względu na swoją urodę, tuż przed jego tragiczną śmiercią w szóstej serii.

Loras i Margaery w 'Grze o tron'Loras i Margaery w 'Grze o tron' Helen Sloan /HBO

"Gra o tron". Finn Jones przewidział zakończenie wielu wątków już w 2015 roku

Trzeba przyznać, że Finn Jones był prawie niczym jasnowidz, gdy zastanawiał się, jak może skończyć się "Gra o tron". Przewidział, że jego ród zbrata się z Martellami. - Może Tyrellowie mogliby stworzyć sojusz z kimś innym? Może zwiążą się z Martellami, żeby pozbyć się Lannisterów i iść na wojnę z Północą. Mają podobne ambicje, cele, moralność i moim zdaniem nienawiść do Lannisterów mogłaby ich połączyć - mówił Jones w wywiadzie. - Może dołączyłaby do nich Daenerys? (...) Tak tylko fantazjuję - dodawał, nie wiedząc wtedy, jak dużo ma racji.

Finn Jones powiedział także, że jego zdaniem na koniec trzeba pozbyć się tronu. Co więcej, według niego władcą ostatecznie miał zostać Bran, który będzie rządził z pomocą silnej grupy doradców. Jego zdaniem mieli się w niej znaleźć Brienne, Tyrion i "może ktoś z Tyrellów, tu nie jestem obiektywny". Okazuje się, że dwie pierwsze postaci rzeczywiście stały się członkami Małej Rady w finale serialu HBO.

Aktor miał rację jeszcze co do jednego wątku - niepodległości ogłoszonej przez Północ, w wyniku czego Bran stał się władcą Sześciu Królestw. 

"Gra o tron". Kto jest głównym bohaterem serialu HBO? Tę postać oglądaliśmy najczęściej>>

I chociaż Jones błędnie obstawiał, że Loras razem z Margaery będą walczyć z Lannisterami i zagwarantują tym samym miejsce komuś z rodu w Małej Radzie, to skuteczność jego przewidywań może imponować.

O czym będą kolejne seriale ze świata "Gry o tron"? Czy Martin zmieni zakończenie? Posłuchaj podcastu TOK FM

Więcej o: