"Gra o tron". Melisandre w 5,5 godziny stawała się staruszką. Aktorka pokazała rewelacyjne zdjęcia

Holenderska aktorka Carice van Houten zagrała w "Grze o tron" zarówno młodą jak i dużo starszą wersję Melisandre. Teraz pokazała zdjęcia zrobione przy stanowisku charakteryzacji.
Zobacz wideo

Przemiana w staruszkę wymagała naprawdę dużo pracy i cierpliwości - według aktorki cały proces zajmował aż 5,5 godziny. 

"Gra o tron". Melisandre w 5,5 godziny stawała się staruszką. Aktorka pokazała rewelacyjne zdjęcia

 
 

Melisandre, która wyglądała młodo dzięki noszonemu na szyi klejnotowi, kilkukrotnie pokazała się w produkcji HBO w dużo dojrzalszej wersji. Nosiła wtedy m.in. specjalny czepek, który ukrywał jej włosy i eksponował pojedyncze kosmyki siwych włosów na łysiejącej czaszce. Charakteryzatorzy zadbali o najmniejsze szczegóły - nie tylko o fryzurę i zmarszczki na twarzy, ale także "postarzenie" choćby dłoni aktorki.

 

Trzeba przyznać, że efekt robi piorunujące wrażenie.


"Gra o tron". Sprawdziliśmy, w jakich produkcjach grają teraz gwiazdy serialu HBO >>

Serialowa "Gra o tron" skończyła się w tym roku po ośmiu sezonach - kapłanka Melisandre pojawiała się od drugiego do ostatniego. W powieści jest narratorką tomu "Taniec ze smokami".

Zakończenie książkowych wątków poznamy znacznie później niż napisanych przez scenarzystów telewizyjnego hitu - George R.R. Martin pracuje obecnie nad "Wichrami zimy", a potem musi jeszcze napisać ostatni tom sagi "Pieśń Lodu i Ognia", zatytułowany "Sen o wiośnie".

Więcej o: