Jason Momoa w wannie apeluje: Nie używajcie plastikowych butelek. Wcześniej dał się "pobić"

Aktor Jason Momoa postanowił wykorzystać swoją popularność, żeby zachęcić ludzi do tego, żeby przestali używać plastikowych butelek. Doskonale wie, jak robić to skutecznie. Na jego profilach w mediach społecznościowych ukazał się nowy, humorystyczny spot, w którym dochodzi do rękoczynów.
Zobacz wideo

Jason Momoa, czyli filmowe wcielenie Khala Drogo z "Gry o tron" i Aquamana, nie przestaje walczyć o to, by zmniejszyć zużycie plastiku. Aktor najpierw zgolił swoją słynną brodę, teraz zaprezentował kolejny krok swojej kampanii społecznej. W nowym żartobliwym filmie dochodzi do bójki, i to Jason jest tu tym bardziej poszkodowanym.

>>"Gra o tron". Jason Momoa naprawdę był wściekły, kiedy zobaczył finał serialu<<

Pobity Jason Momoa: Nie używaj jednorazowego plastiku

W nowym spocie Jason Momoa podejmuje drastyczne kroki. Idzie ulicą i w brutalny sposób wytrąca plastikowe butelki z wodą z rąk mężczyzn. Przy okazji mówi:

Nie ważne, jak się nawadniasz, póki robisz to bez użycia jednorazowego plastiku.

Szybko jednak okazuje się, że trafiła kosa na kamień. Jedną z jego "ofiar" jest Real Deal Mada. To zawodowy amerykański zapaśnik, gwiazda wrestlingu - na biciu więc zna się, jak mało kto. Panowie patrzą sobie w oczy i widać, że zaraz dojdzie do brutalnego starcia. W następnym ujęciu widzimy Jasona w wannie. Ma podbite oko i rozbity łuk brwiowy, do którego przykłada kieliszek z wodą i lodem (nalewa ją z aluminiowej butelki). Chwilę później wznosi toast ze swoim napastnikiem, który również pije ze szklanego kieliszka. Jason przy okazji mówi:

Jest tyle alternatywnych zasobów, z których można korzystać, dla oceanu, dla planety i przyszłych pokoleń, które na nas polegają. Tylko proszę, nie używajcie jednorazowych plastikowych butelek wody.
 

To kolejny mocny spot, w którym Momoa zwraca uwagę na zbyt duże zużycie plastiku. W pierwszym filmie zgolił swoją słynną wodę. Wtedy też zaproponował rozwiązanie:

Tylko jedna rzecz może pomóc naszej planecie i ją ocalić, pod warunkiem, że będziemy segregować i przetwarzać odpady - to aluminium. Około 75 procent aluminium, które było kiedykolwiek wytworzone, jest ciągle w użyciu, a jest to materiał w stu procentach nadający się do recyklingu.

>>Żegnaj, Khalu Drogo! Jason Momoa po 7 latach zgolił brodę. Po co? Dla środowiska<<

Jasona będzie można oglądać niedługo w nowej wersji "Diuny", ekranizacji z jednej z najsłynniejszych powieści science fiction w historii autorstwa Franka Herberta. Do tej roli broda też nie była mu potrzebna. W obsadzie znaleźli się m.in. Timothee Chalamet, Stellan Skarsgard i Dave Bautista. Reżyseruje Denis Villeneuve.

Jeśli chcesz działać na rzecz klimatu, ale nie wiesz od czego zacząć lub jak to zrobić, możesz wesprzeć Greenpeace, które w Polsce prowadzi szereg działań na rzecz rozwoju czystych źródeł energii i sukcesywnie walczy z opieszałością polityków w tej kwestii. Nawet niewielka wpłata wzmacnia skuteczność tych działań. Możesz jej dokonać POD TYM LINKIEM>>

Więcej o: