"Gra o tron" się skończyła, ale to nie koniec świata. Peter Dinklage ma zagrać z Rosamund Pike

Peter Dinklage - Tyrion Lannister z serialu "Gra o tron" - skończył swoją przygodę z produkcją HBO po prawie dekadzie. Teraz czas na nowe aktorskie wyzwania. Jak donosi "Variety", aktor ma pojawić się w thrillerze u boku Rosamund Pike.
Zobacz wideo

Występ w "I Care a Lot" byłby pierwszą dużą rolą aktora od momentu, w którym przestał wcielać się w Tyriona Lannistera, bohatera, dzięki któremu Dinklage zdobył trzy nagrody Emmy. Źródła "Variety" donoszą, że zaawansowane negocjacje trwają - zdjęcia mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.

"Gra o tron" skończona, teraz Peter Dinklage ma zagrać z Rosamund Pike

Rosamund Pike zagra w "I Care a Lot" Marlę Grayson, odnoszącą sukcesy opiekunkę prawną, która nie zawaha się wykorzystać przepisów, by osiągnąć swój cel kosztem, swoich klientów. Aktorka ma na koncie nominację do Oscara za występ w "Zaginionej dziewczynie" Davida Finchera, filmie, w którym jej męża zagrał Ben Affleck.

Szczegóły roli, w którą wcielić ma się Peter Dinklage, są na razie trzymane przez producentów w tajemnicy.

Dinklage pojawił się ostatnio w filmie "Avengers: Infinity War", dubbinguje także jedną z postaci w filmie animowanym "Angry Birds 2", ale od czasu "Gry o tron" jeszcze nie grał pierwszoplanowej roli w żadnej produkcji. Utalentowany aktor, którego Tyrion według wyliczeń biorących pod uwagę długość obecności na ekranie, został uznany za głównego bohatera serialu HBO, zdobył za tę rolę także Złoty Glob. 

"Gra o tron". Sprawdziliśmy, w jakich produkcjach grają teraz gwiazdy serialu HBO >>

Autorem scenariusza i reżyserem thrillera jest J Blakeson ("Pitch Perfect", "Piąta fala").

Więcej o: