"Lucyfer". Netflix ogłosił, że będzie piąty sezon serialu. Jest też zła wiadomość

Netflix nie tylko nakręcił czwarty sezon serialu "Lucyfer" po tym, jak pierwszy producent zrezygnował z projektu. Wiadomo, że powstanie jeszcze jedna seria, sęk w tym, że ostatnia. Grający główną rolę Tom Ellis zareagował.
Zobacz wideo

Serial "Lucyfer" to wyjątkowy przypadek. Oparty na komiksach pomysłu Neila Gaimana projekt skradł serca fanów. Pokochali tę opowieść tak bardzo, że kiedy FOX ogłosił, że kończy produkcję na trzecim sezonie, widzowie zorganizowali kampanię "Save Lucifer", w efekcie której prawa do ekranizacji wykupił Netflix. W ten sposób powstał wyczekiwany sezon czwarty. Teraz mamy pewność, że zobaczymy kolejną odsłonę tej opowieści.

Będzie 5. sezon "Lucyfera". Będzie też ostatnim

Słodko-gorzkie wieści dla wielbicieli "Lucyfera". Powstanie piąty sezon serialu, ale będzie też jednocześnie ostatni. Grający główną rolę Tom Ellis napisał:

To była iście piekielna podróż (żart zamierzony), ale dzięki cudownym fanom i sukcesie sezonu czwartego, Netflix zdecydował, że da nam finałową serią, żebyśmy mogli zakończyć nasza historię właściwie.
 

Czwarty sezon "Lucyfera" trafił do widzów w maju 2019 r. Zobaczyli 10 nowych odcinków, w których pojawia się między innymi biblijna Ewa. Niespełna miesiąc później ogłoszono kontynuację - więc raczej szybko. Twórcy serialu Joe Henderson i Ildy Modrovich napisali w specjalnym oświadczeniu:

Jesteśmy niezwykle wdzięczni Netfliksowi za to, że przywrócił serial do życia i pozwolił skończyć historię Lucyfera na naszych warunkach. Co najważniejsze, chcemy podziękować fanom za uch niesamowitą pasję i wsparcie. Najlepsze ciągle przed nami!

Co więcej, "Lucyfer" znajduje się obecnie na liście 10 najpopularniejszych serialów świata, którą sporządził serwis IMDb - największa baza danych o filmach, serialach, producentach i wszystkiego, co łączy się z tym przemysłem.  

>>"Czarnobyl", "Gra o tron" i "What/ if". Ludzie wybrali 10 najpopularniejszych programów telewizyjnych świata<<

"Lucyfer" - fabuła

"Lucyfer" to serialowa adaptacja komiksu pod tym samym tytułem. Autorami historii są Sam Kieth i słynny pisarz fantasy Neil Gaiman, twórca takich powieści jak "Amerykańscy bogowie" czy "Gwiezdny pył". Fabuła skupia się na postaci Lucyfera, diabła samego w sobie, który postanawia porzucić piekło i zamieszkuje w Los Angeles. Tam kupuje sobie klub nocny Lux , gdzie pewnego dnia poznaje detektyw Chloe Decker, która prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa.

Atrakcyjna pani detektyw wykazuje się świetnymi umiejętnościami śledczymi i niezwykłą uczciwością. A przy okazji jest zupełnie odporna na uroki przystojnego diabła, co niezmiernie go dziwi. Po czasie okazuje się także, że w jej obecności diabeł traci swoje moce i można go zranić.

Lucyfer jest nią szczerze zaintrygowany i postanawia razem z detektyw rozwiązywać kolejne zagadki kryminalne, używając przy tym swoich piekielnych mocy. W międzyczasie na ziemi zjawia się jego starszy brat, anioł Amenadiel i próbuje zmusić go do powrotu do piekła. Sprawy coraz bardziej się komplikują, bo diabeł nie chce wracać, za to woli ścigać morderców na ziemi. 

>>Nowy horror na Netfliksie powoduje, że ludziom robi się niedobrze. Nie tylko sceny z wymiotami są zbyt realistyczne<<

Więcej o: