Dziś Ellen Pompeo naprawdę zarabia miliony. Zdradziła, o ile więcej dostawał kiedyś jej partner z "Chirurgów"

Ellen Pompeo dostaje dzisiaj 20 mln dolarów rocznie za rolę w "Chirurgach" i jest jedną z tych kobiet, które głośno i prosto z mostu walczą o równość płac niezależnie od płci. Aktorka przyznała, że Patrick Dempsey, który od pierwszego odcinka grał z nią w serialu, dostawał kiedyś dużo większą wypłatę.

Ellen Pompeo gra w "Chirurgach" tytułową bohaterkę, Meredith Grey (oryginalny tytuł seialu to "Grey's anatomy").  Już w pierwszym odcinku było wiadomo, że to Patrick Dempsey będzie grał obiekt jej zainteresowań. Okazuje się jednak, że mimo tego, że oboje grali pierwszoplanowe role, to Dempsey dostawał dużo więcej pieniędzy.

Dempsey odszedł z obsady cztery lata temu, a Ellen Pompeo podpisała niedawno kontrakt na kolejne dwa - będzie to szesnasty i siedemnasty sezon "Chirurgów"! Od 2018 roku aktorka zarabia 20 mln dolarów za sezon, co sprawia, że jest najlepiej opłacaną aktorką telewizyjną. W rozmowie z Taraji P Henson ("Imperium") przyznała, że na początku różnica między gażą jej i Dempseya była astronomiczna:

Płacili mu prawie dwa razy tyle co mi. On miał doświadczenie telewizyjne, ja nie (...) Miał na koncie 13 pilotów. Cóż, żaden z nich nie trafił do ramówki. Ja nie zdawałam sobie z tej różnicy sprawy aż do momentu, w którym renegocjowaliśmy kontrakty w sezonie trzecim. Nikt mnie nie uświadomił.

Dzisiaj, jeśli podliczymy kontrakty reklamowe itp. Pompeo z wynikiem 23,5 mln dolarów jest na trzecim miejscu listy magazynu Forbes, uwzględniającej najlepiej zarabiające aktorki telewizyjne. Wyprzedzają ją tylko Kaley Cuoco ("Teoria wielkiego podrywu" - 24,5 mln dolarów) i zajmująca pierwsze miejsce Sofia Vergara ("Współczesna rodzina" - 42, 5 mln dolarów).

Więcej o: