Netflix. Mirosław Zbrojewicz w specjalnej zapowiedzi "Opowieści z San Francisco": Parada równości, która się nie kończy

Z okazji premiery serialu "Opowieści z San Francisco" Netflix udostępnił specjalną zapowiedź z udziałem Mirosława Zbrojewicza. "Parada równości, która się nie kończy. Tutaj możesz być kimkolwiek chcesz" - mówi motto przyświecające tej akcji.
Zobacz wideo

Netflix i Mirosław Zbrojewicz połączyli siły, by wypromować nowy serial "Opowieści z San Francisco" z udziałem Laury Linney i Ellen Page, a także przypomnieć o Miesiącu Równości.

Netflix: Tutaj możesz być kimkolwiek chcesz

Ukazała się specjalna zapowiedź serialu z aktorem Mirosławem Zbrojewiczem, w której przewijają się sceny z innych seriali, w których pojawiają się postaci o niehetronormatywnej orientacji seksualnej - choćby Robert i Sol z serialu "Grace i Frankie".

 

"Opowieści z San Francisco" to seria zamykająca popularny w latach 90. serial, ale ponoć nie trzeba go znać, żeby zrozumieć nową produkcję od Netfliksa. Głowna bohaterka, Mary Ann, wraca do miasta po 20 latach bardzo niezadowolona ze swojego życia. Od lat nie utrzymuje kontaktów ze swoim byłym mężem i córką. Po długiej nieobecności znowu wprowadza się 28 Barbary Lane, gdzie znajduje się dom Anny Madrigal, lokalnej przywódczyni społeczności LGBT+. Tu zaczyna się nowa historia i podróż, w trakcie której wypłynie na wierzch wiele sekretów z przeszłości, a życie licznych osób znacznie się zmieni.

 

"Miesiąc równości"

"Miesiąc równości" czyli "Pride Month" odbywa się co roku w czerwiec. Wtedy też środowiska LGBT na całym świecie poza paradami równości organizują także dodatkowe wydarzenia związane z walką o równouprawnienie dla wszystkich ludzi niezależnie od orientacji seksualnej. Mowa tu o tematycznych imprezach, wiecach, dyskusjach, czy pokazach filmowych.

Wszystko to składa się na celebrowanie "Miesiąca Równości". Nieprzypadkowo wybrano w tym celu czerwiec. Członkowie społeczności LGBT zorganizowali pierwsze demonstracje przeciwko nalotom policji na gejowski klub Stonewall w Nowym Jorku właśnie w czerwcu 1969 roku. Te wydarzenia uważane są za przełomowy moment, który przyczynił się do powstania ruchu na rzecz równości gejów, lesbijek oraz osób biseksualnych i transpłciowych.

Obecnie w ramach "Miesiąca Równości" odbywają się rozmaite akcje w różnych zakątkach świata, a do celebracji przyłączają się w rozmaity sposób poszczególne instytucje i firmy. Marki modowe wypuszczają z tej okazji specjalne kolekcje ubrań z tęczowym emblematem, a Netflix z kolei zdecydował się m.in. na serię billoboardów z bohaterami swoich seriali i hasłem "Tutaj możesz być kimkolwiek chcesz". 

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.


 
 

Więcej o:
Komentarze (10)
Netflix. Mirosław Zbrojewicz w specjalnej zapowiedzi "Opowieści z San Francisco": Parada równości, która się nie kończy
Zaloguj się
 • paulogarnies

  Oceniono 18 razy 14

  Jedno mnie zastanawia... Ten strach przed LGBT..
  Mam żonę , dzieci i jakoś kompletnie nie rusza mnie sytuacja gdy znajduję się wśród ludzi innej orientacji (nawet przyznam się że mam wśród nich dobrych znajomych).. Ani mnie to ziębi ani grzeje.. Czy powodem może być to że nie mam obaw iż nagle zmienię swoją orientację?
  Czy w takim wypadku homofob to osoba która po prostu nie jest pewna swojej orientacji? Bo jakoś tak mi wychodzi..

 • 13mb

  Oceniono 11 razy 9

  OD DZISIAJ W WIEDNIU PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH POMIĘDZY BURGTHEATER A RATHAUSPLATZ JEST POMALOWANE W KOLORACH TĘCZY, POZDROWIENIA Z TEGO PIĘKNEGO MIASTA, REZYDENT !!!

 • wycietytoja

  Oceniono 11 razy -9

  Hitler i Stalin maja twarz biedronia i rabieja.Obudzcie sie wreszcie spiacy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX