"Wataha". Leszek Lichota i Borys Szyc w pierwszym zwiastunie trzeciego sezonu

Zdjęcia do serialu "Wataha" jeszcze trwają, ale HBO pokazało właśnie pierwszy zwiastun trzeciej serii. Nowe odcinki będzie można oglądać jesienią.
Zobacz wideo

W trzeciej serii "Watahy" zobaczymy ponownie Rebrowa (Leszek Lichota), a do obsady dołączyli także nowi aktorzy, m.in. Borys Szyc. Obaj pojawiają w pierwszych sekundach teasera.

"Wataha" - pierwszy zwiastun trzeciego sezonu

Uwaga, w zwiastunie padają niecenzuralne słowa. 

 

A czego możemy się spodziewać, gdy "Wataha" powróci?

W miejsce zlikwidowanej grupy przestępczej, pojawiają się nowi gracze. Akcja trzeciego sezonu zaczyna się, gdy Straż Graniczna zatrzymuje dwóch migrantów, którzy próbowali uciec z Polski na Ukrainę. Wiktor Rebrow, idąc ich tropem, niespodziewanie odkrywa miejsce zbrodni. Brutalne zabójstwo odbija się echem w całej Polsce. Markowski rozpoczyna śledztwo, a Rebrow zgłasza się po pomoc do Igi Dobosz, zakładając, że sprawa może mieć drugie dno. Pnąca się po szczeblach kariery w Warszawie, Dobosz niechętnie wraca w Bieszczady.

Rebrow ponownie stanie przed trudnym wyborami. Mimo że wrócił do pracy w straży, przeszłość nie daje mu o sobie zapomnieć. Nie każdy jest zachwycony jego powrotem. Wielu patrzy na niego jak na podejrzanego, działającego na granicy prawa. Na horyzoncie pojawia się nieznana postać - nowa szefowa ukraińskich przemytników - Tatiana Barkova.

Odcinki trzeciego sezonu reżyserują Olga Chajdas i Kasia Adamik. W rolach głównych występują Leszek Lichota i Aleksandra Popławska. Razem z nimi na planie pracują Andrzej Zieliński, Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Mariusz Saniternik, Andrzej Konopka i Piotr Żurawski. Niedawno dołączyli do nich Borys Szyc i rosyjska aktorka Ewgenia Akhremenko.

Za scenariusz trzeciego sezonu produkcji HBO Europe odpowiadają Piotr Szymanek, Katarzyna Tybinka oraz Marta Szymanek. Autorami zdjęć do serialu są Tomasz Augustynek i Tomasz Naumiuk, a te kręcone są od kwietnia do czerwca m.in. w polskich Bieszczadach, Odessie i okolicach Lwowa.

Więcej o: