Nina Dobrev i Paul Wesley grali zakochanych w "Pamiętnikach wampirów": Tak bardzo się nienawidziliśmy, że ludzie brali to za miłość

"Pamiętniki wampirów" swego czasu były jednym z najpopularniejszych serialów świata. Widzowie z różnych zakątków planety śledzili losy Eleny, Damona i Stefana. Jedną z głównych ról grała w aktorka Nina Dobrev, której ekranowym ukochanym był Paul Wesley - właściwie Paweł Tomasz Wasilewski. Aktorka wspomina, że przez pierwsze pół roku naprawdę się nienawidzili.
Zobacz wideo

"Pamiętniki wampirów" to amerykański serial, który powstał na podstawie powieści pisarki L.J. Smith. Stefan Salvatore jest wampirem, który po blisko 150 latach wraca do rodzinnego miasteczka. Poznaje przez przypadek Elenę - dziewczynę, która wygląda niemal identycznie, jak wampirzyca Katherine. To ona przemieniła Stefana i jego brata Damona w wampiry.

>>Gwiazdy "Pamiętników Wampirów" w Warszawie. "Dobry wieczór!". Mama Paula też przyjechała, a wycieczkę relacjonuje na Instagramie. Są i pierogi<<

Zafrapowany Stefan zostaje w mieście, by poznać bliżej dziewczynę. Po jakimś czasie para się zakochuje, zjawia się także Damon. On także zakochuje się w Elenie - początkowo bez wzajemności. Ich wspólne perypetie prowadzą do odkrycia wielu mrocznych tajemnic z przeszłości i licznych ofiar śmiertelnych. Serial doczekał się siedmiu sezonów, ostatni z nich powstal w 2017 roku.

Nina Dobrev: Kiedy zaczynaliśmy zdjęcia do "Pamiętników wampirów" ja i Paul sobą pogardzaliśmy

Główne role w "Pamiętnikach wampirów" grali Nina Dobrev i Paul Wesley. Ten w zasadzie nazywa się Paweł Tomasz Wasilewski i jest synem polskich imigrantów - choć urodził się już w USA, doskonale mówi po polsku.

>>"Pamiętniki wampirów" bez jednej z trzech głównych gwiazd. Kto opuszcza obsadę?<<

Młodzi aktorzy mieli za zadanie grać zakochaną parę - robili to na tyle skutecznie, że ludzie byli przekonani, że naprawdę się ze sobą umawiają. Nina Dobrev ostatnio jednak wyznała, że wcale tak nie było. W trakcie podcastu Directionally Challenged opowiedziała, że owszem darzyli się uczuciami, ale była to skrajna niechęć. Powiedziała:

Paul i ja nie dogadywaliśmy się dobrze na początku pierwszego sezonu. Szanowałam Paula Wesleya. Nie lubiłam Paula Wesleya. Pamiętam, że wszyscy mnie pytali po emisji serialu, czy naprawdę się umawiamy. Bo wszyscy byli przekonani, że między nami jest taka świetna chemia. Teraz zdaję sobie sprawę, że jest cienka linia pomiędzy miłością i nienawiścią, a gardziliśmy sobą nawzajem tak bardzo, że ludzie brali to za miłość. Naprawdę kiepsko się dogadywaliśmy przez pierwszych pięć miesięcy zdjęć.

Wspomina jednak, że Paul pewnego razu powiedział jej coś ważnego:

Pamiętam, że w czasie kręcenia odcinka pilotażowego Paul do mnie podszedł i powiedział "Za 10 lat, kiedy już nie będziemy kręcić tego serialu, będziesz za mną bardzo tęsknić. Będziesz tęsknić za tymi czasami, będziesz wspominać i myśleć, że to były stare dobre czasy - za 10 lat będziemy się doceniać.

Co ona na to?

Miał cholerną rację.

Teraz ze śmiechem zauważa, że spędza z Paulem najwięcej czasu. Są bardzo dobrymi przyjaciółmi , a ona bardzo lubi jego żonę. Aktorka przyznaje także, że nigdy nie podejrzewała, że człowiek, którego tak nienawidziła, będzie jednym z jej najlepszych przyjaciół.

>>Julia Roberts zdradziła, że oryginalne zakończenie "Pretty Woman" było mroczne. "Nie byłabym w stanie tego zagrać"<<

Serial "Pamiętniki wampirów" dostępny był na platformie Netflix do października 2018 roku - potem wygasła na niego licencja. Wielbiciele serialu z dostępem do tej strony mogą na pocieszenie zobaczyć "The Originals" - spinoff serialu.

Jak sprawdzić, który film zniknie z serwisu Netflix?

Netflix dla wygody użytkowników wyświetla datę ważności poszczególnych filmów, seriali i programów. Jest widoczna obok tytułu, który zostanie wycofany w przeciągu najbliższego miesiąca.

Można ją też sprawdzić na stronie z opisem danego filmu. Powiadomienie o zbliżającym się terminie wycofania filmu z Netfliksa jest również wyświetlane przez kilka pierwszych sekund po włączeniu odtwarzania. Haczyk tkwi w tym, że tylko raz dziennie.

Zanim dany serial czy film zostanie wycofany, Netflix rozważa zazwyczaj opcję przedłużenia licencji na podstawie kilku czynników, takich jak popularność i koszt danego tytułu czy czynniki regionalne i sezonowe.

Widzowie mogą też zasugerować Netfliksowi wprowadzenie do oferty konkretnych pozycji. Co miesiąc pojawia się też lista nowych tytułów, które będą dostępne na platformie.

>>Netflix. Te filmy znikną ze strony do końca czerwca: Ostania szansa, by zobaczyć "Szybkich i wściekłych" i "Ciemniejszą stronę Greya"<<

Więcej o: