Netflix. "Lucyfer" to najczęściej oglądany serial w czerwcu. Zestawienie najpopularniejszych produkcji

"Lucyfer" króluje w zestawieniu seriali, od których widzowie nie mogą się oderwać. Netflix może sobie pogratulować decyzji o uratowaniu tego serialu przed kasacją. Filmowy gigant wykupił do niego prawa po tym, jak pierwszy producent postanowił skończyć projekt. Zrozpaczeni fani zaczęli kampanię "Save Lucifer", a Netflix ich wysłuchał. Wyniki oglądalności potwierdzają, że warto było. "Lucyfer" wyprzedził "Grę o tron", a nawet słynnych "Przyjaciół". Oto lista 10 najpopularniejszych produkcji na platformach streamingowych.
Zobacz wideo

"Lucyfer" od platformy Netflix znajduje się na pierwszym miejscu zestawienia najczęściej oglądanych seriali utworzonym na podstawie wyników oglądalności przez stronę TV Time. Wygrywa w kategorii "binge-watching", co oznacza, że widzowie odtwarzają od kilku do kilkunastu odcinków po sobie.

>>>Netflix. Pięć ważnych pytań, na które ostatni sezon serialu "Lucyfer" musi dać nam odpowiedzi<<<

"Lucyfer" najczęściej oglądanym serialem w czerwcu

Portal TV Time zbiera różnorodne dane dotyczącego tego, jak ludzie oglądają seriale, od liczby widzów poczynając na podziałach demograficznych kończąc. Co tydzień publikuje także zestawienie tych programów, od których ludzie nie mogą się oderwać i włączają kilka epizodów jeden po drugim. Po raz kolejny wygrał tutaj "Lucyfer", którego czwarty sezon miał premierę w maju.

"Lucyfer" - fani uratowali serial

Serial "Lucyfer" to wyjątkowy przypadek. Oparty na komiksach pomysłu Neila Gaimana projekt skradł serca fanów. Pokochali opowieść o zbiegłym z piekła diable, który rozwiązuje kryminalne zagadki w Los Angeles, tak bardzo, że kiedy FOX ogłosił, że kończy produkcję na trzecim sezonie, widzowie zorganizowali kampanię "Save Lucifer", w efekcie której prawa do ekranizacji wykupił Netflix. W ten sposób powstał wyczekiwany sezon czwarty. Teraz mamy pewność, że zobaczymy kolejną odsłonę tej opowieści i niestety też ostatnią. 

>>"Lucyfer". Netflix ogłosił, że będzie piąty sezon serialu. Jest też zła wiadomość<<

Najczęściej oglądane seriale w czerwcu

Na drugim miejscu zestawienia najchętniej oglądanych seriali znalazł się stosunkowo nowy serial "Good girls", który opowiada o trzech matkach z problemami finansowymi. By je rozwiązać, postanawiają obrabować supermarket. Na trzecim miejscu jest słynna "Gra o tron", która spadła z miejsca drugiego. Zaraz za podium znajdują się "Przyjaciele" - serial, którego ostatni sezon powstał blisko 15 lat temu!

>>Tajemnica zdjęcia "Przyjaciół". Aniston zdradziła szczegóły. "Chwilę potem staliśmy się sławni"<<

Na piątym miejscu znajduje się "The 100", czyli serialowa adaptacja książki Sci-Fi "Misja 100" autorstwa Kass Morgan. Zaraz potem mamy "Chirurgów", serial komediowy "Brooklyn Nine-Nine" o policjantach. Na ósmym miejscu uplasowała się "Teoria wielkiego podrywu" - w tym roku powstał ostatni sezon serialu.

Dziewiąte miejsce należy do innej produkcji Netfliksa, "The Society", czyli opowieści o grupie nastolatków, którzy muszą jakoś przeżyć w nagle opustoszałym miasteczku. Listę zamyka "Riverdale", oparty na komiksach wydawnictwa Archie Comics. Główni bohaterzy to Archie, Betty, Jughead i Veronica, a ich przygody ukazują ukryty za fasadą zwyczajności surrealizm życia w małym miasteczku.

Przypomnijmy, że "Lucyfer" znajduje się także na piątym miejscu w zestawieniu najpopularniejszych programów telewizyjnych portalu IMDb.

>>"Czarnobyl", "Gra o tron" i "What/ if". Ludzie wybrali 10 najpopularniejszych programów telewizyjnych świata<<

"Lucyfer" - fabuła 

"Lucyfer" to serialowa adaptacja komiksu pod tym samym tytułem. Autorami historii są Sam Kieth i słynny pisarz fantasy Neil Gaiman, twórca takich powieści jak "Amerykańscy bogowie" czy "Gwiezdny pył". Fabuła skupia się na postaci Lucyfera, diabła samego w sobie, który postanawia porzucić piekło i zamieszkuje w Los Angeles. Tam kupuje sobie klub nocny Lux, gdzie pewnego dnia poznaje detektyw Chloe Decker, która prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa.

Atrakcyjna pani detektyw wykazuje się świetnymi umiejętnościami śledczymi i niezwykłą uczciwością. A przy okazji jest zupełnie odporna na uroki przystojnego diabła, co niezmiernie go dziwi. Po czasie okazuje się także, że w jej obecności diabeł traci swoje moce i można go zranić.

Lucyfer jest nią szczerze zaintrygowany i postanawia razem z detektyw rozwiązywać kolejne zagadki kryminalne, używając przy tym swoich piekielnych mocy. W międzyczasie na ziemi zjawia się jego starszy brat, anioł Amenadiel i próbuje zmusić go do powrotu do piekła. Sprawy coraz bardziej się komplikują, bo diabeł nie chce wracać, za to woli ścigać morderców na ziemi. 

Więcej o: