30 penisów w jednym odcinku? "Euforia" budzi kontrowersje, HBO broni nowego serialu

"Ile scen z nastolatkami uprawiającymi seks i biorącymi narkotyki to za dużo?" - pyta w artykule Bryn Elise Sandberg z "The Hollywood Reporter", wyliczając, że w pierwszym odcinku serialu HBO "Euforia" pojawia się prawie 30 penisów. Dyrektor programowy stacji zareagował na tekst.
Zobacz wideo

"Euforia" to serial HBO, w którym główną rolę gra Zendaya. Głównymi bohaterami są nastolatki, dla których seks, narkotyki, alkohol i media społecznościowe to codzienność. Przykładowe sceny z pierwszego odcinka? Stosunek, podczas którego chłopak zaczyna dusić partnerkę; dziewczyna, która odgrywa się na byłym chłopaku, uprawiając publicznie seks na imprezie; wykorzystanie nieletniej transseksualistki przez dorosłego mężczyznę w motelu, gdzie umówili się przez aplikację... Sandberg doliczyła się prawie 30 penisów w pilocie produkcji HBO.

30 penisów w jednym odcinku? "Euforia" budzi kontrowersje, HBO broni serialu

Według "The Hollywood Reporter" "Euforia" będzie wywoływać kontrowersje. I na pewno tu się nie mylą. Dyrektor programowy HBO Casey Bloys odpiera jednak zarzuty niektórych mediów, że twórcy szokują dla samego szokowania. - To może wydawać się przekraczaniem granic i tym może być też pokazywanie tego w telewizji, ale to wszystko jest czymś, co ktoś przeżył - mówi.

Serial "Euforia" jest powiem oparty na osobistych doświadczeniach jego twórcy, Sama Levinsona. 34-letni scenarzysta wszystkich ośmiu odcinków i reżyser pięciu z nich przez wiele lat walczył z uzależnieniem. To zainspirowało go do realizacji serialu, opartego także na izraelskiej produkcji o tym samym tytule.

"Euforia" HBO wciąga, ale i uwiera. Hipnotyzująca Zendaya w serialu, którego wolałabym nie musieć nigdy oglądać [RECENZJA] >>

Premiera serialu HBO w serwisie HBO GO odbędzie się 17 czerwca po godzinie 4:00 nad ranem, na antenie HBO pierwszy odcinek wyemitowany zostanie o godzinie 21:10.

Więcej o: