Kevin Bacon w serialu kryminalnym na HBO. "Miasto na wzgórzu" produkują Ben Affleck i Matt Damon

"Miasto na wzgórzu" pokazuje, jak idealistyczny prokurator i skorumpowany agent FBI zawierają niespodziewane porozumienie i zaczynają trząść całym wymiarem sprawiedliwości w Bostonie. Właśnie w nich wcielili się Kevin Bacon i Aldis Hodge. To historia tak dobra, że produkują ją Ben Affleck i Matt Damon - te sam duet, który stworzył oscarowego "Buntownika z wyboru".
Zobacz wideo

Pierwszy odcinek "Miasta na wzgórzu" można już zobaczyć w HBO GO. Nowe odcinki będą się tam pojawiać w każdy poniedziałek. Widzowie będą mogli zobaczyć serial na antenie HBO od 17 lipca.

>>Aktor serialu "Czarnobyl": Mój wujek zmarł przez deszcz po katastrofie nuklearnej<<

Kevin Bacon w serialu kryminalnym

 

Boston, początek lat 90. XX wieku. W mieście szerzy się przestępczość, a gangsterzy działają z cichym przyzwoleniem policji, dla której korupcja i rasizm są normą. Nadchodzą jednak zmiany, których inicjatorem jest zastępca prokuratora okręgowego Decourcy Ward (Aldis Hodge). Ward pochodzi z Brooklynu i zawiązuje niecodzienny sojusz ze skorumpowanym, ale bardzo szanowanym agentem FBI, Jackiem Rohrem (Kevin Bacon). Wspólnie zaczynają prowadzić śledztwo w sprawie rodziny z Charlestown, która napada na samochody pancerne. Gdy sprawa zaczyna zataczać coraz szersze kręgi, cień oskarżenia pada na wielu funkcjonariuszy z Bostonu.

>>"Gra o tron". Jon Snow pali scenariusz i przeprasza widzów za ósmy sezon. Widzowie nie wytrzymali i zrobili przeróbkę<<

"Miasto na wzgórzu" - obsada 

W serialu "Miasto na wzgórzu" w rolach głównych występują zwycięzca Złotego Globu i nominowany do nagrody Emmy Kevin Bacon ("The Following", "Apollo 13") oraz zdobywca Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych Aldis Hodge ("Underground", "Ukryte działania"). Na ekranie pojawią się także: Jonathan Tucker ("Królestwo"), Mark O’Brien ("Halt and Catch Fire"), Lauren E. Banks ("Instynkt"), Amanda Clayton ("If Loving You Is Wrong"), nominowany do nagrody Tony Jere Shea ("Pasja"), Kevin Chapman ("Braterstwo") i Jill Hennessy ("Jordan"). Gościnnie występują: Sarah Shahi ("Paragraf Kate"), Kevin Dunn ("Figurantka"), Rory Culkin, Georgina Reilly, Gloria Reuben ("Ostry dyżur"), James Remar ("DEXTER"), Dean Winters ("Prawo i porządek: Sekcja specjalna") i Samantha Soule ("Godless").

Pomysłodawcami i producentami wykonawczymi serialu Miasto na wzgórzu są Chuck MacLean ("Dusiciel z Bostonu") oraz wielokrotny zdobywca nagrody Emmy Tom Fontana ("Wydział zabójstw Baltimore"), który jest także jego showrunnerem. Oprócz McLeana i Fontany, producentami wykonawczymi są również nominowana do nagrody Emmy Jennifer Todd ("Tożsamość Bourne’a", "Memento"), zdobywca Oscara Ben Affleck, zdobywca Oscara Matt Damon, Michael Cuesta ("Homeland"), Barry Levinson ("Rain Man"), a konsultantem produkcji - James Mangold ("Logan: Wolverine", "Spacer po linie"). Chuck MacLean jest autorem scenariusza i reżyserem pierwszego odcinka. Kevin Bacon i Jorge Zamacona pełnią obowiązki producentów współwykonawczych.

>>>30 penisów w jednym odcinku? "Euforia" budzi kontrowersje, HBO broni nowego serialu<<<

Serial wyprodukowany został przez stację SHOWTIME. Zdjęcia do produkcji nakręcone zostały w Nowym Jorku i Bostonie.

Pierwszy odcinek serialu Miasto na wzgórzu (City on a Hill) jest już dostępny w HBO GO. Nowe odcinki dodawane będą do serwisu co poniedziałek po godz. 06:00. Na antenie HBO3 serial emitowany będzie od 17 lipca, co środę po godzinie 21.45. Serial składa się z 10 odcinków.

>>Leonardo DiCaprio narratorem w filmie dokumentalnym "Lód płonie". Premiera w Cannes, teraz dostępny w Polsce<<

Więcej o: