"Lucyfer". Producentka zdradza, ile odcinków będzie miał ostatni sezon: "Wykorzystamy każdą minutę"

Po tym jak Netflix uratował serial "Lucyfer", gdy skasowała go amerykańska stacja Fox, nie tylko powstała czwarta seria, ale została podjęta decyzja, że będzie jeszcze piąta. Teraz producentka odpowiedziała na pytanie, ile odcinków będą mieli widzowie na pożegnanie z bohaterami.
Zobacz wideo

Fani Toma Ellisa i spółki wyprosili powrót serialu - jego popularność i reakcje po skasowaniu przez Fox sprawiły, że produkcją zainteresował się Netflix. Powstał czwarty sezon i okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Tytuł był najchętniej oglądanym w pierwszym tygodniu czerwca w amerykańskich platformach streamingowych. Nic dziwnego, że będzie można zobaczyć jeszcze jeden sezon.

"Lucyfer". Producentka zdradza, ile odcinków będzie miał ostatni sezon: "Wykorzystamy każdą minutę"

Główna producentka serialu lldy Modrovich odpowiedziała na pytanie, ile jeszcze odcinków powstanie. Piąty sezon będzie ich liczył 10 - podobnie jak czwarty. Modrovich podkreśliła, że to będzie "list miłosny do fanów produkcji" i że "mają zamiar wykorzystać każdą minutę".

"Lucyfer" to serialowa adaptacja komiksu, którego autorami są Sam Kieth i Neil Gaiman, twórca takich powieści jak "Amerykańscy bogowie" czy "Gwiezdny pył". Głównym bohaterem jest Lucyfer, diabeł, który postanawia porzucić piekło i pojawia się w Los Angeles. Zostaje właścicielem nocnego klubu, w którym pewnego dnia poznaje detektyw Chloe Decker, prowadzącą śledztwo w sprawie morderstwa. Lucyfer postanawia, że zostanie jej partnerem i razem z nią będzie rozwiązywał kolejne zagadki kryminalne.

W obsadzie oprócz Toma Ellisa znajdują się: Lauren German, Lesley-Ann Brandt, D.B. Woodside, Kevin Alejandro i Rachael Harris.

Więcej o: