HBO miało bardzo dokładne zasady kręcenia scen erotycznych z nastolatkami. "Euforia" i tak wywołała dużo kontrowersji

"Euforia" to nowy serial od HBO, który pokazuje już w pierwszym odcinku liczne sceny erotyczne z nastolatkami, dziennikarka "The Hollywood Reporter" doliczyła się w nim blisko 30 penisów. Twórca serialu zdradza, że w trakcie kręcenia tych sekwencji ekipa i aktorzy musieli trzymać się szczegółowych wytycznych dot. scen intymnych, które wyznaczyło HBO.
Zobacz wideo

"Euforia" to serial o nastolatkach, który dotyka bardzo drażliwych tematów. Twórcy pokazują w bardzo obrazowy sposób młodych ludzi, którzy z seksu, narkotyków, alkoholu i mediów społecznościowych uczynili swój sposób na życie. Grająca główną rolę w seriali Zendaya jeszcze przed premierą ostrzegała, że niektóre sceny mogą być zbyt mocne i zbyt dosadne dla wrażliwszych osób. Jednakże HBO dołożyło starań, żeby młodzi aktorzy i aktorki biorący udział w ostrych scenach erotycznych czuli się jak najbardziej komfortowo, jak się w takiej sytuacji da.

>>30 penisów w jednym odcinku? "Euforia" budzi kontrowersje, HBO broni nowego serialu<<

"Euforia". HBO miało bardzo dokładne zasady kręcenia scen erotycznych z nastolatkami

Już w pierwszym odcinku "Euforii" widzowie mogli zobaczyć np. stosunek, podczas którego chłopak zaczyna dusić partnerkę; dziewczynę, która uprawiając publicznie seks na imprezie, odgrywa się na byłym chłopaku, scenę, w której nieletnia transseksualistka zostaje wykorzystana przez dorosłego mężczyznę w motelu, gdzie umówili się przez aplikację...

Twórca serialu Sam Levinson wyjaśnił w rozmowie z "The Hollywood Reporter", że realizując ten kontrowersyjny projekt, wszyscy dbali o komfort aktorów. Po pierwsze, na planie pracował specjalny koordynator do spraw scen intymnych. Miał pilnować, żeby obsada czuła się bezpiecznie w trakcie tych newralgicznych ujęć. Levinson wylicza także zasady i ograniczenia, których musieli się trzymać:

>>>"Euforia" HBO wciąga, ale i uwiera. Hipnotyzująca Zendaya w serialu, którego wolałabym nie musieć nigdy oglądać [RECENZJA]<<

Np. nie mogli uprawiać seksu na przednim siedzeniu, wytyczne mówią, że to możliwe tylko na tylnym siedzeniu. Więc jeśli para się całowała z przodu auta i dochodziło do intensywnego pettingu, nasza koordynator mówiła: 'Sam, musisz zrobić cięcie'.Pytałem dlaczego, przecież zaraz mają się kochać, ona mówiła 'Cóż, wytyczne mówią o tylnym siedzeniu, nie przednim'. Sposób, w jaki HBO skonstruowało kontrakty jest bardzo dokładny i szczegółowy w zakresie tego, co możesz pokazać, a czego nie możesz pokazać, opierając się na tym, jak scenariusz zastał napisany.

Levinson przyznał, że jest mnóstwo tego rodzaju technicznych szczegółów, więc naprawdę sie cieszy z obecności koordynatora ds. intymnych - dzięki temu sam nie musi się tym wszystkim zajmować.

Więcej o:
Komentarze (16)
HBO miało bardzo dokładne zasady kręcenia scen erotycznych z nastolatkami. "Euforia" i tak wywołała dużo kontrowersji
Zaloguj się
 • nabbuko

  Oceniono 3 razy 3

  Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale wszystko można pokazać i wykorzystać do cna młodych odtwórców o ile wszystko dzieje się na przednim siedzeniu?

 • adampan12

  0

  Ten serial to dno, oczywiście to moje zdanie po obejrzeniu pierwszego odcinka, następnych już oglądać nie będę, ostatnio tam coraz więcej takich, o polskim (moim zdaniem) dnie jakim jest ślepnąć od świateł już nawet nie wspomnę - ten przebija już nawet dno i wywiercił w nim dziurę.

 • adampan12

  0

  Ten serial do dno.

 • bokaj

  Oceniono 2 razy 0

  Ogromne rozczarowanie czuję czytając teksty o "Euforii".
  Już od samego początku serialu widać, że pokazuje on, a przynajmniej stara się, źródła nieprzystosowania niektórych młodych. Główna bohaterka dobrze to unaocznia.
  A recenzenci gazety ekscytują się wciąż tylko seksem i seksem. Jak małe dzieci.
  Obejrzyjcie w końcu ten film w całości! Analizujcie WSZYSTKIE wątki!
  Spróbujcie odczytać w tym serialu, dlaczego dla niektórych narkotyki i seks stały się jedyną dostępną formą ucieczki.
  Bo problem jest coraz szerszy i bez zrozumienia jego źródeł nigdy takim młodym nikt nie pomoże skutecznie!

 • piopon

  Oceniono 20 razy -10

  I to są wartości lewackiej zachodniej cywilizacji. Każdy taki serial to 5 % więcej poparcia na PiS w
  jesiennych wyborach. Chwasty w dimu się sprząta, a nie z nimi żyje. Chętnie odebrał bym ten stacji prawo nadawania takich śmieci. Może po wyborach posprzątamy ten syf, jaki robi ludziom w głowach m.in. czerska gazeta i jej tak zwani dziennikarze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX