HBO miało bardzo dokładne zasady kręcenia scen erotycznych z nastolatkami. "Euforia" i tak wywołała dużo kontrowersji

"Euforia" to nowy serial od HBO, który pokazuje już w pierwszym odcinku liczne sceny erotyczne z nastolatkami, dziennikarka "The Hollywood Reporter" doliczyła się w nim blisko 30 penisów. Twórca serialu zdradza, że w trakcie kręcenia tych sekwencji ekipa i aktorzy musieli trzymać się szczegółowych wytycznych dot. scen intymnych, które wyznaczyło HBO.
Zobacz wideo

"Euforia" to serial o nastolatkach, który dotyka bardzo drażliwych tematów. Twórcy pokazują w bardzo obrazowy sposób młodych ludzi, którzy z seksu, narkotyków, alkoholu i mediów społecznościowych uczynili swój sposób na życie. Grająca główną rolę w seriali Zendaya jeszcze przed premierą ostrzegała, że niektóre sceny mogą być zbyt mocne i zbyt dosadne dla wrażliwszych osób. Jednakże HBO dołożyło starań, żeby młodzi aktorzy i aktorki biorący udział w ostrych scenach erotycznych czuli się jak najbardziej komfortowo, jak się w takiej sytuacji da.

>>30 penisów w jednym odcinku? "Euforia" budzi kontrowersje, HBO broni nowego serialu<<

"Euforia". HBO miało bardzo dokładne zasady kręcenia scen erotycznych z nastolatkami

Już w pierwszym odcinku "Euforii" widzowie mogli zobaczyć np. stosunek, podczas którego chłopak zaczyna dusić partnerkę; dziewczynę, która uprawiając publicznie seks na imprezie, odgrywa się na byłym chłopaku, scenę, w której nieletnia transseksualistka zostaje wykorzystana przez dorosłego mężczyznę w motelu, gdzie umówili się przez aplikację...

Twórca serialu Sam Levinson wyjaśnił w rozmowie z "The Hollywood Reporter", że realizując ten kontrowersyjny projekt, wszyscy dbali o komfort aktorów. Po pierwsze, na planie pracował specjalny koordynator do spraw scen intymnych. Miał pilnować, żeby obsada czuła się bezpiecznie w trakcie tych newralgicznych ujęć. Levinson wylicza także zasady i ograniczenia, których musieli się trzymać:

>>>"Euforia" HBO wciąga, ale i uwiera. Hipnotyzująca Zendaya w serialu, którego wolałabym nie musieć nigdy oglądać [RECENZJA]<<

Np. nie mogli uprawiać seksu na przednim siedzeniu, wytyczne mówią, że to możliwe tylko na tylnym siedzeniu. Więc jeśli para się całowała z przodu auta i dochodziło do intensywnego pettingu, nasza koordynator mówiła: 'Sam, musisz zrobić cięcie'.Pytałem dlaczego, przecież zaraz mają się kochać, ona mówiła 'Cóż, wytyczne mówią o tylnym siedzeniu, nie przednim'. Sposób, w jaki HBO skonstruowało kontrakty jest bardzo dokładny i szczegółowy w zakresie tego, co możesz pokazać, a czego nie możesz pokazać, opierając się na tym, jak scenariusz zastał napisany.

Levinson przyznał, że jest mnóstwo tego rodzaju technicznych szczegółów, więc naprawdę sie cieszy z obecności koordynatora ds. intymnych - dzięki temu sam nie musi się tym wszystkim zajmować.

Więcej o: