Zaczęli kręcić prequel "Gry o tron". Pracują na znanym terenie, jest pierwsze zdjęcie!

Niezatytułowany jeszcze prequel serialu "Gra o tron" ma wypełnić pustkę po przebojowej produkcji HBO. Zanim zapadnie decyzja, czy zostanie nakręcona cała seria, musi powstać odcinek pilotażowy. Prace nad nim już się rozpoczęły.
Zobacz wideo

Jeżeli pilot spodoba się szefom HBO, nowa produkcja może mieć premierę najwcześniej pod koniec przyszłego roku. Może się okazać, że nie będzie to jedyny tytuł związany z "Grą o tron" - George R.R. Martin przyznał ostatnio, że pracuje nad trzema serialami powiązanymi ze światem stworzonym w "Pieśni Lodu i Ognia".

Zaczęli kręcić prequel "Gry o tron". Kręcą na znanym terenie, jest pierwsze zdjęcie!

Tajemniczy serial jest kręcony w Irlandii Północnej. Odpowiadają za niego: główna producentka Jane Goldman ("X-Men: First Class"), autor "Pieśni Lodu i Ognia" George R.R. Martin i reżyserka S.J. Clarkson ("Jessica Jones", "Orange Is the New Black").  Właśnie w Irlandii Północnej powstała duża część zdjęć do "Gry o tron". Jak informuje EW, na razie nie wiadomo, czy ekipa przeniesie się do innych krajów.

A tak wygląda pierwsza fotografia z planu zdjęciowego prequela "Gry o tron":

'Gra o tron''Gra o tron' HBO

Prequel realizowany dla HBO ma opowiadać o wydarzeniach, które miały miejsce około pięć tysięcy lat akcją "Gry o tron". W rozmowie z EW Martin zapowiadał, że Westeros w tym tytule to zupełnie inne miejsce niż to, które oglądaliśmy przez osiem sezonów w produkcji Davisda Benioffa i D.B. Weissa.

- Nie ma Królewskiej Przystani. Nie ma Żelaznego tronu. Nie ma Targaryenów - mówił. - Mamy do czynienia z zupełnie innym, antycznym światem i mam nadzieję, że to będzie jedną z rzeczy, które spodobają się w tym serialu - dodał. Martin sugerował też wcześniej, że tytuł będzie brzmiał "The Long Night" ("Długa noc"), ale nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

Wiadomo, że jedną z głównych ról gra Naomi Watts, a w obsadzie znaleźli się również: Naomi Ackie, Denise Gough, Miranda Richardson, Josh Whitehouse, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Alex Sharp i Toby Regbo.

Więcej o: