Zaczęli kręcić prequel "Gry o tron". Pracują na znanym terenie, jest pierwsze zdjęcie!

Niezatytułowany jeszcze prequel serialu "Gra o tron" ma wypełnić pustkę po przebojowej produkcji HBO. Zanim zapadnie decyzja, czy zostanie nakręcona cała seria, musi powstać odcinek pilotażowy. Prace nad nim już się rozpoczęły.
Zobacz wideo

Jeżeli pilot spodoba się szefom HBO, nowa produkcja może mieć premierę najwcześniej pod koniec przyszłego roku. Może się okazać, że nie będzie to jedyny tytuł związany z "Grą o tron" - George R.R. Martin przyznał ostatnio, że pracuje nad trzema serialami powiązanymi ze światem stworzonym w "Pieśni Lodu i Ognia".

Zaczęli kręcić prequel "Gry o tron". Kręcą na znanym terenie, jest pierwsze zdjęcie!

Tajemniczy serial jest kręcony w Irlandii Północnej. Odpowiadają za niego: główna producentka Jane Goldman ("X-Men: First Class"), autor "Pieśni Lodu i Ognia" George R.R. Martin i reżyserka S.J. Clarkson ("Jessica Jones", "Orange Is the New Black").  Właśnie w Irlandii Północnej powstała duża część zdjęć do "Gry o tron". Jak informuje EW, na razie nie wiadomo, czy ekipa przeniesie się do innych krajów.

A tak wygląda pierwsza fotografia z planu zdjęciowego prequela "Gry o tron":

Prequel 'Gry o tron'Prequel 'Gry o tron' HBO

Prequel realizowany dla HBO ma opowiadać o wydarzeniach, które miały miejsce około pięć tysięcy lat akcją "Gry o tron". W rozmowie z EW Martin zapowiadał, że Westeros w tym tytule to zupełnie inne miejsce niż to, które oglądaliśmy przez osiem sezonów w produkcji Davisda Benioffa i D.B. Weissa.

- Nie ma Królewskiej Przystani. Nie ma Żelaznego tronu. Nie ma Targaryenów - mówił. - Mamy do czynienia z zupełnie innym, antycznym światem i mam nadzieję, że to będzie jedną z rzeczy, które spodobają się w tym serialu - dodał. Martin sugerował też wcześniej, że tytuł będzie brzmiał "The Long Night" ("Długa noc"), ale nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

Wiadomo, że jedną z głównych ról gra Naomi Watts, a w obsadzie znaleźli się również: Naomi Ackie, Denise Gough, Miranda Richardson, Josh Whitehouse, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Alex Sharp i Toby Regbo.

Więcej o:
Komentarze (30)
Zaczęli kręcić prequel "Gry o tron". Pracują na znanym terenie, jest pierwsze zdjęcie!
Zaloguj się
 • rpu33065

  Oceniono 16 razy 12

  Nie zrobią serial z Arią odkrywającą zachód.

 • walkirrr

  Oceniono 11 razy 7

  A będą starożytni Grecy, przodkowie krzywogebego ?

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 4 razy 4

  Powiedzmy sobie szczerze: to jest spisek producentów półpancerzy, które normalnie nie schodzą.

 • diludiludasilva

  Oceniono 4 razy 4

  Zdjęcie z Irlandii Północnej nieco mnie niepokoi. W Cork na razie ciepło i słońce, ale najwyraźniej... "winter is coming".

 • stavros2002

  Oceniono 4 razy 4

  Uniwersum GoT sięga 10 tysięcy lat wstecz, więc jest dużo miejsca na różne prequele ;)

  Swoją drogą, Martin napisal też przecież historię podboju przez Targaryenow, to też byłby dobry materiał na serial.

 • wbkubiak

  Oceniono 1 raz 1

  Prequel realizowany dla HBO ma opowiadać o wydarzeniach, które miały miejsce około pięć tysięcy lat akcją "Gry o tron". A to niby po jakiemu jest napisane? English translator zawiódł?!

 • ton_y

  Oceniono 3 razy 1

  Szkoda że tam nie wsadzili Szyca, jak to niestety sie stało z Watahą s3 :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX