Joanna Kulig zaczęła pracę na planie nowego serialu. Netflix daje jej bajeczną stawkę

Joanna Kulig zagra jedną z głównych ról w serialu "The Eddy" w międzynarodowej produkcji Netflixa. Serial reżyseruje twórca oscarowego filmu "La La Land", a sama aktorka ponoć za jeden dzień zdjęciowy zarobi około 100 tys. złotych - donosi "Super Express".
Zobacz wideo

Joanna Kulig może i nie została nominowana do Oscara za rolę w "Zimnej wojnie", ale na pewno nie może narzekać na brak zagranicznych propozycji. Aktorka zaczęła właśnie pracę na planie nowego serialu Netfliksa, który reżyseruje nagrodzony Oscarem za "La La Land" Damien Chazelle.

>>Netflix zaczyna zdjęcia do "The Eddy". W jednej z głównych ról Joanna Kulig<<

Netflix zapłaci Joannie Kulig fortunę

Joanna Kulig skończyła urlop macierzyński i ruszyła na plan serialu "The Eddy". W tym celu musiała wyjechać do Paryża, bo tam są właśnie kręcone zdjęcia. Zgodnie z doniesieniami "Super Expressu" aktorka za każdy dzień spędzony na planie ma otrzymać gażę w wysokości 25 tys. dolarów, co daje około 100 tys. złotych.

A wysoka pensja to niejedyna zaleta tej pracy - Joannie Kulig zapewniono także transport, wyżywienie oraz opiekę zdrowotną. Ta obejmuje także jej malutkiego synka Jasia, którego aktorka zabrała ze sobą do Francji - chłopiec ma zaledwie cztery miesiące. Kulig napisała:

Praca na dwa etaty to niełatwa sprawa. Zdjęcia do "The Eddy" i bycie mamą są wyzwaniem, ale daję radę. Dziękuję za wasze wsparcie i za to, że jesteście. Joanna

>>Jak się dostaje rolę u Tarantino? Coraz więcej polskich aktorów gra w Hollywood<<

 

Joanna Kulig w "The Eddy" wciela się w postać niemal stworzoną dla niej. Maia to wokalistka jazzowego zespołu, która tworzy burzliwy związek z Elliotem, niegdyś popularnym pianistą z Nowego Jorku. U boku aktorki w tej roli zobaczymy Andre Hollanda. Akcja toczy się w jednym z paryskich klubów jazzowych.

W obsadzie serialu znaleźli się także m.in. Amandla Stenberg ("Nienawiść, którą dajesz"), która wcieli się w nastoletnią córkę Eliota Julię, Tahar Rahim ("Prorok"), odtwórca roli Farida, współwłaściciela klubu, którego tajemnicze życie wciąż negatywnie odbija się na Elliocie i jego zespole, a także Leila Bekhti ("Niezatapialni"), która zagra wspierającą go żonę - Amirę.

Serial z Joanną Kulig w Netfliksie - kiedy premiera?

Dialogi w "The Eddy" będą prowadzone w trzech językach - francuskim, angielskim i arabskim. Akcja rozegra się we współczesnym, wielokulturowym Paryżu, a każdy z reżyserów - m.in. Damien Chazelle, Houda Benyamina i Alan Poul - będzie odpowiedzialny za dwa odcinki.

>>Amazon pokaże drugi sezon serialu "Hanna". To w nim zagrała Joanna Kulig<<

Premiera produkcji jest zaplanowana na 2020 roku.

Wśród twórców "The Eddy" znajdują się: dwukrotnie nagrodzony Oscarem Damien Chazelle ("La La Land"), zwyciężczyni Złotej Kamery w Cannes Houda Benyamina ("Divines"), zwycięzca Emmy Alan Poul ("Opowieści z San Francisco", "Grace i Frankie") oraz zdobywca nagrody BAFTA, scenarzysta Jack Thorne ("Cudowny chłopak"). Sześciokrotny laureat Grammy Glen Ballard ("Bad" Michaela Jacksona i "Jagged Little Pill" Alanis Morissette) jest autorem wszystkich utworów wykonywanych przez serialowy zespół.

>>Oscary. Joanna Kulig po nominacjach dla "Zimnej wojny" nagrała filmik. Pokazała gest zwycięstwa<<

Więcej o: